Ювентус изпрати Алегри със загуба в Генуа

Сампдория приключи сезон 2018/19 със страхотен успех над шампиона Ювентус. "Моряците" победиха именития си съперник с 2:0 в мач от последния 38-ия кръг на Серия "А". Срещата нямаше особено значение за двата тима, които постигнаха целите си през сезона. Попаденията за Самп паднаха в края на срещата. Грегоар Дефрел откри в 85-ата минута, а в 91-ата Джанлука Капрари удвои с хубав изстрел от пряк свободен удар.

Двубоят беше последен за наставника Масимилиано Алегри начело на Ювентус. Специалистът даде шанс за изява на третия страж Карло Пинсолио. В предни позиции пък действаха Пауло Дибала и младоците Мойс Кийн и Матеуш Перейра. Юве беше без своята голяма звезда Кристиано Роналдо, който получи почивка от Алегри.

Преди началния съдийски сигнал Фабио Куалярела получи награда от ръководството на клуба за силния си сезон, в който почти сигурно ще спечели голмайсторския приз в Калчото. Нападателят води с 4 гола на втория Дуван Сапата, който до момента е вкарал 22 гола. "Курва Суд" също почете своя любимец.
В 14-ата минута Пинсолио улови топката след удар на Фабио Куалярела. Две минути по-късно Пауло Дибала получи топката, нагласи си я за удар, но стреля слабо в ръцете на Рафаел. Последваха минути, в които двата отбора не успяваха да създадат нещо интересно пред противниковата врата.
В 34-ата минута неостаряващият Куалярела опита интересен удар със странична ножица, който не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Гастон Рамирес стреля в аут от границата на наказателното поле. В 44-ата минута Рамиес опита техничен удар, който бе неточен.
Второто полувреме започна силно за Ювентус. Де Шилио получи топката на левия фланг и центрира с десен външен към Мойс Кийн, който пробва удар от движение. Шутът на младока мина покрай страничния стълб. В 52-ата минута Дибала стреля към горния ляв ъгъл, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 80-ата минута гол на Ювентус бе отменен заради положение на засада на Мойс Кийн.
Нападателят бе изведен зад гърба на защитата на "моряците", но Портанова закъсня с подаването към своя съотборник. В 85-ата минута Грегоар Дефрел матира шампионите с гол след страхотно разиграване с Маноло Габиадини. Ударът на нападателя срещне крак на защитник и промени траекторията на топката, което излъга Пинсолио. В първата минута на добавеното време Джанлука Капрари вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, пращайки топката право в сглобката.
САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 2:0
1:0 Дефрел (85)
2:0 Капрари (90+1)
САМПДОРИЯ: Рафаел, Сала, Барето, Прает, Рамирес, Коли, Линети, Бережински, Ферари, Куалярела, Дефрел
ЮВЕНТУС: Пинсолио, Де Шилио, Киелини, Ругани, Касерес, Джан, Бентанкур, Куадрадо, Перейра, Кийн, Дибала