Селтик победи Хартс и спечели 39-ата си Купа на Шотландия

Селтик спечели 39-ата си Купа на Шотландия, след като победи с 2:1 Хартс на финала на "Хемпдън парк" в Глазгоу. Така "детелините" оформиха своя трети пореден домашен дубъл.

Хартс поведе изненадващо в резултата в 52-ата минута с гол на Райън Едуардс след удар от около пет метра, но Селтик изравни десет по-късно, когато вратарят Зденек Зламал извърши нарушение срещу Одсон Едуард и французинът вкара от дузпа. Той беше автор и на победния гол в 82-ата минута, когато шведът Микаел Лустиг го изведе с глава сам срещу вратаря.

Селтик има 39 купи на Шотландия, 50 титли и 18 купи на Лигата.