Беневенто взе аванс срещу Читадела в плейофите за Серия “А” (видео)

Отборът на Беневенто е с една стъпка по-близо до мечтаната промоция за Серия “А”. В първия полуфинален плейоф тимът се наложи с 2:1 като гост на Читадела, след като направи обрат в последните 15 минути.

Читадела изненадващо елиминира Специя на Андрей Гълъбинов в предишния кръг, но този път късметът обърна гръб на домакините. Те откриха резултата с гол на Федерико Проя в 10-ата минута, но точно той беше изгонен в началото на втората част и улесни Беневенто. В 76-ата минута Роберто Инсиние изравни след непростима грешка на бранител на Читадела, който му подари топката, а в 83-ата Масимо Кода с глава доенсе победата. В края Самуел Арментерос получи червен картон и Беневенто също завърши в намален състав.

Реваншът е на 25 май. В другия полуфинален плейоф съперници са Верона и Пескара.