Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море и Берое не си вкараха на "басейн Тича" (видео)

Отборите на Черно море и Берое завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от деветия кръг на Първата шестица на Първа лига. Двата тима бяха изключително затруднени от атмосферните условия във Варна. Проливен дъжд през голяма част от срещата наводни до сериозна степен терена на стадион “Тича” и това бе предпоставка за трудното организиране на атаки, особено през първата част. Все пак след почивката двата тима стигнаха до някои опасности пред двете врати, като и двете страни могат да съжаляват, че не достигнаха до попадение.

През първата част домакините бяха по-активният тим, но до чисти ситуации пред Душан Перниш не се стигна. Тежкият терен бе предпоставка действията на терена да се случват предимно в средата на игрището.

След почивката дъждът понамаля и това оказа положително влияние на двата тима, които погледнаха по-смело към атаките.

В 56-ата минута Мешка се озова на чиста позиция, но стреля право в ръцете на Георги Китанов. Малко по-късно Ндонгала направи същото на отсрещната врата. Малко по-късно за съжаление крилото на “моряците” напусна терена принудително и трябваше да бъде изпратен в болница.

В 77-ата минута отново Мешка стреля опасно, но Китанов отново бе на мястото си. В края на мача пък домакините имаха няколк отлични ситуации, за да стигнат до късен успех, но на два пъти Мехди Фенуш и веднъж Георги Илиев не успяха да намерят точния удар, за да донесат трите точки на тима на Илиан Илиев.

В класирането Берое запази преднината си от три точки пред днешния си съперник на чевъртата позиция и ще остане там за крайното подреждане. Старозагорци са с 55 точки, докато варненци са с 52. В последния кръг Берое посреща Левски, а Черно море може да се окаже главен участник при определянето на шампиона, тъй като гостува на Лудогорец.

ЧЕРНО МОРЕ 0:0 БЕРОЕ