Балъков: Сами се бихме, ухапят ли ме - хапя и аз

Треньорът на Етър Красимир Балъков остана спокоен след загубата от Славия с 0:1 в първия мач о финалния плейоф за участие в баража за Лига Европа. Според новоназначения национален селекционер резултатът може лесно да бъде обърнат. Легендата на българския футбол коментира и персоналните критики на президента на Славия Венцеслав Стефанов, последвали след назначението му начело на националния отбор.

“Няма разочарование, защото това е баражен мач в две срещи. Жалкото е, че сами се победихме, тъй като подарихме ситуация на Славия. Можеха нещата да се развият по друг начин. През второто полувреме Славия се прибраха и пазеха резултата, а ние тотално ги надиграхме. Заслужавахме равен. Положителното от този негативен резултат е, че сега във Велико Търново ще дойдат повече зрители.
Ако Господ е с нас, в четвъртък ще победим и ще продължим напред. Ще трябва да сме по-офанзивни при този резултат, а също така да внимаваме. Няма драма с лиценза на Етър. Просто не сме подали документи, тъй като не сме очаквали да стигнем до таззи ситуация. Това е лиценз, който засяга инфраструктурата, т.е. дали ще играем във Велико Търново”, каза Красимир Балъков.

Той коментира и критиките на президента на Славия Венцеслав Стефанов след назначението му като национален селекционер.

“Ние живеем в страна, която тепърва влиза в моралните рамки на Европа и много често се случват неща, които не са обясними. Всеки има право на мнение. Уважавам го като човек, който е дал на българския футбол. Славия е един много симпатичен отбор. Но да се критикува един селекционер без нито един работа - това не го разбирам. Аз съм положителен човек, но ухапят ли ме, хапя и аз”, каза Балъков, който отказа да коментира дали в договора му има клауза, според която членове на Изпълкома нямат право да критикуват публично работата му.