"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Осакатен ФК Севлиево съживи Янтра (Полски Тръмбеш)

Борещият се за спасение от изпадане – Янтра победи с 2:0 в Полски Тръмбеш силно представящия се през тази пролет ФК Севлиево. Двубоят бе от 28-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Именно този резултат е голямата изненада на кръга. Гостите обаче имат обяснение за загубата – отсъствието на половината титуляри заради контузии.

Въпреки това те доминираха на терена. Създадоха доста положения, а плеймейкърът им Лилян Маринов два пъти уцели гредите. Домакините действаха по-затворено и бяха изключително рационални в атака. В средата на първото полувреме Борислав Иванов стреля неспасяемо от 30 метра за 1:0. В 61-ата минута Ружди Руждиев пък бе най- съобразителен в суматоха пред севлиевската врата и успя да вкара второ попадение в нея.