Безобразен Интер отнесе четири гола в Неапол, мястото в Топ 4 не е сигурно

Наполи прегази Интер на "Сан Паоло" и усложни ситуацията за "нерадзурите", които гонят класиране в Топ 4. Футболистите на Карло Анчелоти победиха Интер с 4:1 в дербито на предпоследния 37-и кръг на Серия “А”. Пьотър Желински (16) изведе "адзурите" напред в резултата, а Дрис Мертенс (61) удвои. Фабиан Руиз (71, 79) вкара още два гола. Мауро Икарди (81 д) намали изоставането на Интер. Грандът от Милано се нуждаеше от две точки в последните си два мача, но сега ще трябва да гони задължителен успех в последния кръг. Следващата неделя Интер приема Емполи, който се намира в серия от три поредни победи. При успех днес Интер със сигурност щеше да завърши в зона Шампионска лига. Другата неприятна новина за Интер е днешният успех на Милан с 2:0 над Фрозиноне и спечелената точка от Аталанта в гостуването на Ювентус, която позволи на бергамаските да изместят "нерадзурите" от третото място по голова разлика.
Първата среща между двата тима, играна на "Джузепе Меаца" през декември, завърши с победа за Интер. Единственото попадение в срещата отбеляза Лаутаро Мартинес в заключителните минути, влязъл от резервната скамейка.

В 3-ата минута Кевин Малкюи получи топката на десния фланг и центрира към Дрис Мертенс. Белгийският национал стреля от движение, но над вратата, без да затрудни Самир Ханданович. В 12-ата минута пред Аркадиуш Милик се откри възможността да стреля от пеналтерията, но полякът не успя да намери очертанията на вратата. В 16-ата минута Пьотър Желински изведе Наполи със страховит шут от далечна дистанция, който се спря точно в горния десен ъгъл.

В рамките на две минути, от 37-ата до 39-ата, Интер застраши Карнезис два пъти. Първо вратарят изби с крак удар на Лаутаро Мартинес, а след това Раджа Наинголан стреля над вратата. Случващото се на терена не се хареса на наставника на Интер Лучано Спалети и още след почивката в игра влезе Мауро Икарди на мястото на Матео Политано.

Втората част започна динамично със скоростни атаки и към двете врати. Интер имаше възможността да изравни с бърза контраатака, при която "нерадзурите" не успяха да се възползват трима на трима. Лаутаро Мартинес не успя да преодолее Калиду Кулибали, който блокира удара на аржентинеца. В 61-ата минута Наполи заби втори шамар в лицето на Интер с гол на Дрис Мертенс.

Белгиецът успя да се промъкне зад гърба на Жоао Миранда и да засече с глава центриране на Хосе Кайехон. В 67-ата минута Иван Перишич свали с гърди топката към Данило Д'Амброзио, който стреля веднага, а Карнезис успя да избие пред крака на Мартинес. Минута по-късно Кулибали изби с глава от самата голлиния удар на Лаутаро Мартинес, който влизаше във вратата.

В 71-ата минута всички надежди на Интер да се добере поне до равенството угаснаха. Фабиан Руиз вкара трети гол във вратата на Ханданович след сериозна грешка в защитата на “нередзурите”. Бранителите позволиха първо на Аркадиуш Милик за стреля, но намесата на вратаря раздели поляка от гола. Топката отиде в краката на Кевин Малкюи, който подаде на Руиз, а той на празна врата не сгреши. В 74-ата минута Лаутаро Мартинес нацели напречната греда.

В 79-ата минута Фабиан Руиз вкара своя втори гол в мача. Испанецът бе оставен свободно да влезе в наказателното поле и да разстреля Ханданович от няколко метра в близкия на вратата ъгъл. Минута по-късно Интер получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Мауро Икарди. Потърпевшият застана зад топката и я прати хладнокръвно зад Карнезис.

НАПОЛИ - ИНТЕР 4:1
1:0 Желински (16)
2:0 Мертенс (61)