Милан си свърши работата срещу Фрозиноне и чака грешка на Аталанта

Милан не допусна грешка стъпка срещу Фрозиноне и спечели домакинството си с 2:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на Серия “А”. Кшищоф Пьонтек (57) изведе Милан напред в резултата, а Сусо (66) удвои със страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Мачът на “Джузепе Меаца” беше от огромно значение за “росонерите”, които все още имат шанс да завършат в Топ 4, с което да се завърнат в Шампионска лига от следващия сезон. Вероятността това да се случи още днес е много голяма. Аталанта, който се намира на 4-о място, гостува на шампиона Ювентус и може да загуби точки. Сега Милан и Аталанта са с равен брой точки - 65, но бергамаските са в по-изгодна ситуация и феновете на Милан трябва да се надяват на грешна стъпка от отбора на Джан Пиеро Гасперини.

Сериозна заслуга за успеха днес има и стражът Джанлуиджи Донароума, който спаси дузпа в началото на второто полувреме при резултат 0:0. Днес Милан играеше с новите си екипи пред повече от 60 000 зрители на "Джузепе Меаца". Новият екип е посветен на успехите на Милан от далечната 1969 година, когато клубът печели втората си Шампионска лига и Междуконтиненталната купа. Срещата бе последна за бранителя Иняцио Абате на стадион "Джузепе Меаца". Защитникът ще се раздели с Милан след трансфера си от Торино през 2009 година. Абате на няколко пъти не успя да сдържи емоциите, докато целият стадион скандираше неговото име.
Крайните тифози от Курва Суд направиха впечатляваща хореография, в която изписаха с големи букви следното: "Каквото и да направиш, те ще те държат отговорен за неща, което не си сторил. Истории, в които не си главно действащо лице. Ще знаят как да те опишат по най-лошия начин. Най-вече когато си това, което те няма да бъдат никога".
Милан погледна първи към противниковата врата с удар на Сусо от далечна дистанция. В осмата минута Сусо проби по десния фланг, слезе до аутлинията и извади топката към Фабио Борини, който стреля в защитник и не успя да се възползва от златна възможност за гол.

В 23-ата минута Сусо центрира опасно към втора греда, а там Фабио Борини не успя да играе с глава. В 30-ата минута Тиемуе Бакайоко опита нещо много интересно с удар от въздуха. Шутът на полузащитника премина на сантиметри от лявата греда.
В 49-ата минута гостите от Фрозиноне получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Иняцио Абате срещу Паганини. Положението бе доста спорно, но въпреки това главният съдия отсъди дузпа, която бе изпълнена от Камило Чано.
Капитанът на Фрозиноне стреля в долния ляв ъгъл на вратата зад Джиджо Донарума, но стражът успя да спаси с добър плонж.
В 52-ата минута Фабио Борини стреля неточно от прекрасна позиция. Нападателят не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата след центриране на Сусо. В 57-ата минута Милан излезе напред в резултата с гол на Кшищоф Пьонтек. Полякът успя да засече удар на Борини, като смени траекторията на топката и излъга стража Франческо Барди. Преди днешния гол Пьнтек не се бе разписвал от 6 април.
В 66-ата минута Сусо вкара гениален гол от пряк свободен удар. Испанското крило прати удара си право в сглобката и не остави абсолютно никакви шансове на Барди за намеса.
В заключителните минути Донарума направи ново феноменално спасяване при удар от въздуха на Валцания, който намери топката от воле.

МИЛАН - ФРОЗИНОНЕ 2:0
1:0 Пьонтек (57)
2:0 Сусо (67)

МИЛАН: Донарума, Абате, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко, Чалханоолу, Сусо, Пьонтек, Борини

ФРОЗИНОНЕ: Барди, Ариаудо, Бригенти, Дзампано, Саммарко, Майело, Паганини, Бегето, Трота, Чано