"Бентегоди" се сбогува с иконата Пелисиер, а Куалярела не намери мрежата (видео)

Най-слабият отбор в Серия “А” Киево удържа 0:0 при домакинството си на Сампдория в двубой от предпоследния кръг. В продължение на 50 минути “летящите магаренца” играха с човек по-малко заради червен картон на Федерико Барба.

Събитието на срещата обаче беше раздялата на местните тифози с иконата на клуба Серджо Пелисиер. 40-годишният нападател записа последния си мач на “Бентегоди” след 19 сезона с жълтата фланелка, като след края на сезона ще преустанови кариерата си. Пелисиер беше титуляр, а при смяната му в 72-ата минута всички футболисти се наредиха, за да му направят шпалир.

Киево отдавна изпадна и през новия сезон няма да е част от елита на Италия. Сампдория също няма с какво да се похвали, след като е на девета позиция и няма шанс за участие в Европа. “Моряците” се вълнуваха само от това острието им Фабио Куалярела да увели сметката си в  надпреварата за голмайстор на сезона. 36-годишният щурмовак обаче не успя да се разпише и остава с 26 попадения. Най-близо до него е Дуван Сапата от Аталанта с 22, а Кристиано Роналдо е с 21 гола.

През първото полувреме попадение на Мехди Лерис за Киево не беше признато след намесата на ВАР заради засада. Барба пък беше изгонен за много грубо нарушение срещу Грегоар Дефрел.

В последния кръг след седмица Сампдория приема шампиона Ювентус, а Киево гостува на другия сигурен изпадащ Фрозиноне.