Огромен провал за ЦСКА 1948, тимът остава във Втора лига и догодина (видео)

ЦСКА 1948 претърпя огромен провал във Втора лига. Червените загубиха с 0:1 гостуването си на Арда в мач от 29-ия кръг на първенството и по този начин се сбогуваха с шансовете си да стигнат до бараж за елита.

Единственото попадение вкара Венцислав Христов в 5-ата минута, а до края на мача домакините пропиляха поне още 4-5 чисти положения, което им попречи да разгромят днешния си съперник. Въпреки това успехът бе достатъчен на тима от Кърджали да си гарантира участие на бараж за Първа лига.

От своя страна футболистите на Петко Петков изиграха поредния си безличен мач във Втора лига, с който затвърдиха впечатленията, че тимът е твърде слаб да се бори за промоция в елита. За това говори и статистиката - ЦСКА 1948 няма нито една победа в цели шест двубоя срещу конкурентите си Царско село, Монтана и Арда.

Гостите започнаха по-добре срещата, но домакините удариха първи. В 5-ата минута Коконов овладя в центъра след неразбирателство между вътрешните халфове на червените и пусна отлично към Марчев зад гърба на Димо Атанасов. Последва ново добро подаване на фланговия футболист към непокрития Венци Христов, за когото не бе проблем да вкара от два метра на празна врата.

В 27-ата минута самостоятелен рейд на Марчев завърши с шут от 22-23 метра, който профуча покрай лявата греда. Шест минути по-късно и гостите сътвориха нещо по-интересно. Спас Георгиев стреля от 25 метра, но в аут.

Секунди след това Арда организира нова добра атака отдясно, която изненада отбраната на червените. Песледва извеждащо подаване към Венци Христов, който за момент се озова очи в очи с вратаря. Последва шут, но право в ръцете на Михайлов.

В 44-ата минута Арда като по чудо не поведе с 2:0. Апостол Попов фаулира Христов, при положение че Дяков вече бе отнел топката на нападателя. Коконов стреля от прекия свободен удар в ъгъла на Михайлов, стражът на ЦСКА 1948 не се намеси убедително и топката се отби в напречната греда.

Домакините продължиха да доминират и след почивката, а в 54-ата минута пропуснаха поредна възможност. Александър Александров върна лошо към Попов, който не успя да овладее топката и тя попадна в непокрития Венци Христов. Таранът на Арда напредна фронтално сам срещу вратаря, но шутира в аут.

В 69-ата минута ЦСКА 1948 създаде единствената си голова възможност. Гущеров получи извеждащ пас отдясно, след което намери добре Александров. Крилото финтира бранител на домакините и стреля от десетина метра, но Караджов демонстрира рефлекс и изби.

До края на двубоя червените опитаха да вземат инициативата, но комбинираха твърде бавно помежду си, а и на повечето футболисти им изневеряваше техниката, което се оказа решаващо да не осъществят нито една по-сериозна комбинация пред противниковата врата. За сметка на това контраатаките на Арда бяха далеч по-опасни и само късметът спаси гостите да не получат втори гол. Той можеше да е факт в 90-ата минута, когато Коконов получи отличен извеждащ пас и се озова сам срещу Михайлов, но вратарят на ЦСКА 1948 спаси.

АРДА - ЦСКА 1948 1:0