Меси пусна завесите на Ла Лига и направи последна крачка към “Златната обувка” (видео)

Шампионът Барселона не подходи достатъчно сериозно към гостуването си на Ейбар, но все пак направи 2:2 във финалната среща на сезона в Ла Лига. Лионел Меси беше главен герой и този път с две попадения в рамките на две минути. Така той вече има 36 изстрела в мрежата в рамките на Примера, с което почти си гарантира “Златната обувка”. Единственият му конкурент е Килиан Мбапе, който има с четири по-малко, но и му остава един двубой за Пари Сен Жермен - срещу Реймс.

Общо пък геният от Росарио има 50 гола и над 20 асистенции във всички надпревари през настоящата кампания.

Това обаче не е всичко от Барса за сезона, защото след седмица тимът на Ернесто Валверде ще има шанс да запише дубъл, тъй като среща Валенсия във финала за Купата на Испания. Отборът завършва на 19 точки пред големия враг Реал Мадрид.

Преотстъпеният от каталунците Марк Кукурейя вкара за Ейбар в 20-ата минута, но в рамките на две минути Лионел Меси (31',32') направи пълен обрат с два гола. В последната минута на първата част обаче Пабло Де Бласис изравни за 2:2. И двете попадения на баските дойдоха след грешки на пазилия днес Яспер Силесен.

Заради операцията на Луис Суарес, както и заради болежките на Усман Дембеле и Филипе Коутиньо, каталунците излязоха с променена атака. До Лео най-често действаха Малком, а Артуро Видал и Сержи Роберто дебнеха от задна позиция.

На вратата Силесен почти сигурно записа последен двубой в Примера, тъй като през лятото се очаква да бъде продаден.

Ейбар завършва на 12-а позиция. Баските излязоха с титулярния си състав със Серхи Енрик и Шарлиз в атака.

Преди началото на срещата домакините направиха шпалир на победителя в Примера дивисион.
Лео Меси отправи първия си изстрел още в 4-ата минута, но домакините веднага отговориха с опасност пред Силесен.
Играта беше равностойна, но баските нанесоха първия удар. В 20-ата минута Кукурейя шутира с левия крак и Силесен не се намеси добре, след което кълбото спря в мрежата му.
Малко след това холандският страж спаси сигурен гол от аналогична ситуация.
В 31-вата Меси взе нещата в свои ръце и изравни след отличен пас на Видал.
Секунди по-късно аржентинецът добави още едно попадение - пак в положение сам срещу вратаря. Този път ситуацията беше преразгледана от ВАР за евентуална засада, но такава не беше регистрирана и "лос кулес" вече водеха с 2:1.
Съставът на Валверде обаче не съумя да запази преднината си до паузата, защото секунди преди нея вратарят Силесен допусна втора грешка и Де Бласис го наказа с далечен прехвърлящ шут - 2:2.
През второто полувреме гостите не демонстрираха особено желание да изковат победата. Те стигнаха до няколко възможности, като интересното беше, че Жерард Пике се озоваваше на върха на атаката.
Играчите на Ейбар видяха, че сега е шансът им да надвият именития противник и смело го пресираха.
Големият шанс за победен гол дойде в 81-вата минута, когато Кукурейя не уцели вратата от 7-8 метра.