Голдън Стейт е само на победа от класиране за финалите в НБА (видео)

Шампионът в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада Голдън Стейт Уориърс е само на победа от спечелването на титлата в Западната конференция за пета поредна година.
"Войните" водят с 3:0 победи в серията срещу Портланд Трейл Блейзърс, след като постигнаха успех със 110:99 като гост.

Баскетболистите от Оукланд изоставаха с 18 точки малко преди почивката, но водени от Стеф Къри, който завърши с 36 точки, успяха да направят обрат през второто полувреме, за да се доближат максимално до място в спора за титлата. Освен това статистиката е изцяло в тяхна полза, тъй като досега в историята на НБА никога отбор, който е изоставал с 0:3, не е успявал да спечели серията.

Преломна за изхода на мача се оказа третата му четвърт, която бе спечелена от Голдън Стейт с 29:13.

Много силен мач за победителите направи и Дреймонд Грийн, който регистрира "трипъл-дабъл" от 20 точки, 13 борби и 12 асистенции. Клей Томпсън добави 19 точки за успеха, а гостите бяха облагодетелствани и от силната игра на резервите си, които допринесоха с общо 33 точки.

Единственият проблем пред старши треньор Стийв Кър се оказа контузията на Андре Игуодала, който напусна терена в третата четвърт с травма на крака. За момента обаче е неясно колко сериозна е контузията.

За Портланд най-резултатен в двубоя бе Си Джей Маккълъм с 23 точки. Лидерът на "пионерите" Деймиън Лилард остана с 19 точки, а с 16 завърши центърът Майърс Ленард.

След мача от щаба на Портланд обявиха, че Лилард е играл със счупени ребра, след като е получил травма във втория мач от серията.

Четвъртият мач е отново в Портланд в нощта на понеделник срещу вторник.

Портланд - Голдън Стейт 99:110

* Голдън Стейт води с 3-0 победи в серията.

Финали в конференциите в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада (играе се до 4 победи от 7 мача):