Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Без чудо в Стара Загора: ЦСКА-София е на две точки от върха (видео+галерия)

ЦСКА-София очаквано се възползва от грешната стъпка на лидера Лудогорец по-рано днес и след победа с 1:0 като гост над Берое в мач от 34-ия кръг на Първа лига се доближи на две точки от върха.

Два кръга преди края на първенството разликата между разградчани и червените е само една точка в полза на орлите, но Лудогорец има предимство в директните двубои и ако футболистите на Добри Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев искат да триумфират с шампионската титла, ще трябва да наваксат две точки на съперника.

Иначе единственото попадение за червената победа вкара Тиаго още в 16-ата минута. През второто полувреме Берое тотално надигра гостите, отправи двуцифрена бройка удари по посока на вратата, но пък не създаде нито едно чисто положение и в крайна сметка не успя да вкара гол.

Веднъж и реферът Никола Попов отсъди в ущърб на заралии. В 47-ата минута Жанио Бикел загуби ориентация и игра с ръка в собственото си наказателно поле, но съдията прецени, че тя е неумишлена и не отсъди дузпа в полза на домакините. През първата част тимът от Стара Загора отново претендира за 11-метров наказателен удар след задържане на Василев от Чорбаджийски, но играчът на Берое падна твърде леко и тук Попов по-скоро бе прав.

Първият точен удар в мача бе на Петро Еуженио, който стреля по земя от 25 метра в 4-ата минута, но Черниаускас без проблем улови. Три минути по-късно Берое като по чудо не откри резултата. Василев проби отляво и преодоля Чорбаджийски, който го задържа с ръка в наказателното поле, но реферът Никола Попов прецени, че играчът на зелените е паднал твърде лесно. Въпреки това топката се озова в краката на Еуженио, който шутира опасно от границата на наказателното поле, Черниаускас не мръдна, но тя не се озова в неговата мрежа.

ЦСКА-София отговори на пердизвикателството секунди по-късно. Бандаловски подаде на Евандро при опит да изчисти центриране отдясно, бразилецът овладя и стреля много добре, но Перниш плонжира и изби.

Последва нова опасна атака на гостите, при която Алкан изпусна Али Соу, но таранът на червените стреля слабо от 15 метра и право в ръцете на Перниш. В 16-ата минута Тиаго показа по-точен мерник, когато получи пас от Жоржиньо на границата на наказателното поле, играчите на гостите бяха твърде далеч за да го блокират и шутът му от 17 метра намери долния десен ъгъл на Перниш - 1:0 за ЦСКА-София.

В следващите минути двата отбора си размениха по един шут над вратата. Първо Милен Желев стреля в аут, а малко по-късно същото стори и Жоржиньо. В 38-ата минута Василев опита да вкара, засичайки топката от воле, но ударът му от 25 метра излезе в аут. Секунди по-късно Соу за пореден път бе оставен непокрит около границата на наказателното поле и стреля по земя, но покрай дясната греда.

В 43-ата минута Бандаловски и Василев пробваха да пробият Черниаускас, но стражът на ЦСКА-София изби и двата удара на състезателите в зелено.

След почивката Берое доминираше осезаемо, а ЦСКА-София трудно излизаше от собствената си половина.

Две минути след началото на втората част дойде първата много спорна ситуация. Жанио Бикел игра с ръка в собственото си наказателно поле, но Никола Попов остана безмълвен и не посочи дузпа в полза на заралии. Най-вероятно съдията е преценил, че това не е голово положение и халфът на червените не е играл умишлено с ръка.

В тези минути заралии наложиха натиск, но трудно стигаха до по-опасни положения. Домакините се задоволяваха с удари от далечна дистанция, два от които затрудниха Черниаускас. Първо Педро стреля почти от тъчлинията, а в 68-ата минута последва нов удар от дистанция, но и в двата случая стражът на червените изби.

В 76-ата минута последва пореден шут по посока на гостуващата врата, този път на Иван Минчев, който излезе над напречната греда. До края на мача играчите на Александър Томаш натискаха и отправиха поне 5-6 удара, но те не затрудниха Черниаускас и ЦСКА-София удържа крехката си преднина.

БЕРОЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1