Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Черно море победи и изпревари Ботев (Пловдив) в Първа лига (видео)

Отборът на Черно море записа минимален успех с 1:0 над Ботев (Пловдив) в сблъсък от 34-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "моряците" се превърна Дани Кики, който отбеляза единственото попадение на стадион "Тича".

С този успех Черно море изпревари "жълто-черните" във временното класиране. Футболистите на Илиан Илиев събраха актив от 51 точки. Тимът от Пловдив има точка по-малко.

Срещата започна отлично за домакините. След само 120 секунди игра Дани Кики откри резултата на "Тича". Родриго проби отляво, след което центрира в наказателното поле към бившия футболист на Локо (Пловдив), който прати коженото кълбо в мрежата на Даниел Кайзер.

В 12-ата минута Ндонгала опита шут от дистанция, но топката попадна в тялото на Димитър Пиргов.

В 30-ата минута Антонио Вутов също опита да се разпише, но кълбото премина встрани от целта. В 39-ата минута Ндонгала опита акробатичен удар, но той бе твърде неточен. Секунди по-късното отново Ндонгала отправи изстрел към вратата на “жълто-черните”, но отново не успя да забие първия си гол в срещата.

В 44-ата минута Тодор Неделев отправи първи точен удар, но шутът бе много слаб, за да затрудни Георги Китанов.

В 56-ата минута Неделев отправи страхотен шут по диагонала, но стражът на домакините боксира топката в ъглов удар. В 67-ата минута Патрик Андраде се отличи с много добра намеса в защита. Топката бе ценрирана към резервата Александър Тонев, но в последния момент Андраде успя да изчисти.

В 83-ата минута Георги Илиев опита да се разпише с удар от фаул, но топката се удари в стената и Кайзер улови. Пет минути по-късно Мартин Минчев засече подаване с глава от корнер, но кълбото премина на сантиметри целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Тича".

В следващия кръг "моряците" приемат Берое, а Ботев ще се изправи срещу Лудогорец в Пловдив.

Черно море - Ботев (Пловдив) 1:0