Атлетико показа познатия характер, за да изпрати любимците си (видео)

Атлетико Мадрид започна много слабо срещу Леванте и допусна два гола, но през второто полувреме показа характер и с човек по-малко стигна до крайното 2:2 при гостуването си в двубой от финалния кръг на испанския шампионат. Мачът беше прощален за Антоан Гризман, който почти сигурно ще премине в Барселона. Двубоят беше последен и за Диего Годин, Хуанфран, Филипе Луис и вероятно Родри. Точно последният вкара хубав гол за 1:2.

Срещата на “Сиутат де Валенсия” беше без значение и за двата отбора. Столичани финишират втори, а Леванте е на 7 точки от опасната зона.

Момчетата на Диего Симеоне бяха неузнаваеми през първото полувреме и позволиха на Ерик Кабако (6’) и Роджър Марти (36’) да намерят мрежата.

В самото начало на втората част Анхел Корея беше изгонен заради груба проява, с което Атлети останаха с човек по-малко. Точно това обаче ги амбицира и те намериха сили да изравнят. Родри, който е спряган за преминаване в Манчестър Сити, намали с далечен шут в 68-ата минута, а дебютантът Серхио Камело се разписа за 2:2 в 79-ата.

Три минути преди края гредата помогна на пазилият днес за гостите Антонио Адан.