Читадела изхвърли Гълъбинов и компания от битката за Серия "А"

Андрей Гълъбинов се надяваше да се завърне в Серия "А", където през миналия сезон носеше екипа на Дженоа, но сегашният му тим Специя се провали в плейофите за влизане в елита. Тази вечер "орлите" загубиха с 1:2 у дома от Читадела и отпаднаха.

Големият герой за гостите беше Габриеле Мончини. 23-годишният нападател вкара и двата гола за победителите, които завършиха редовния сезон на 7-о място. Специя имаше домакинското предимство, но не се възползва от него.

Мончини откри резултата в 22-ата минута, но в 52-ата Джулио Маджоре изравни. Четвърт час по-късно Мончини за втори път огорчи вратаря на Специя Еуженио Ламана. Гълъбинов беше активен, но не успя да помогне на отбора си да избегне загубата.

В полуфиналите на плейофите Читадела ще срещне Беневенто. В другата двойка ще се изправят Пескара и един измежду Верона и Перуджа.

СПЕЦИЯ - ЧИТАДЕЛА 1:2 (0:1)