Чиста дузпа с червен картон, ядосват се в Аталанта

Президентът на Аталанта Антонио Перкаси също е бесен на реферите от изминалия финал за Купата на Италия срещу Лацио. Тимът от Бергамо загуби с 0:2 с голове в края, но още през първата част имаше много спорно положение в наказателното поле на столичани, когато топката срещна ръката на защитника Бащош. Съдията Лука Банти и неговите колеги обаче дори не използваха ВАР, за да преразгледат ситуацията.

“Огромен скандал, който ни навреди. Това си беше дузпа и червен картон, което щеше да промени двубоя. За нас няма никакво съмнение, след като видяхме записи и снимки от положението”, коментира Перкаси пред Sky Sport Italia.

Аталанта продължава да е с големи шансове да се класира за Шампионската лига. Два кръга преди края на сезона в Серия “А” отборът е четвърти - на 3 точки пред Милан и Рома.