Генк спечели титлата в Белгия (видео)

Кръг преди края на шампионския плейоф Генк си осигури титлата в първенството на Белгия. Отборът на Филип Клеман завърши 1:1 като гост Андерлехт, а в същото време Брюж загуби гостуването си на Стандард (Лиеж) с 0:2. По този начин Генк натрупа аванс от 4 точки и е недостижим на върха.

Това е общо четвърта титла в историята за Генк. Предишните три са от 1999, 2002 и 2011 година.

Брайън Хейнен откри за Генк в 11-ата минута, но Андерлехт, който направи много посредствен сезон, изравни в 65-ата чрез Яник Боласие. Грандът от Брюксел е на дъното в първата шестица, но с равен брой точки с петия Гент, който се наложи с 2:1 при визитата си на Антверп.

В Лиеж местният Стандард остана с човек по-малко срещу Брюж в 30-ата минута заради червен картон на Колинс Фаи, но въпреки това стигна до трите точки. И двете попадение за домакините отбеляза Разван Марин. Румънецът се разписа в 68-ата минута от дузпа, а в 89-ата сложи точка на спора.