Лудогорец U18 спечели Купата на БФС, "орлите" ще играят в Шампионската лига

Страхотен успех постигна академията на Лудогорец. Отборът U18, воден от Тодор Живондов, спечели в драматичен финал с дузпи Купата на България и правото да играят в Младежката шампионска лига. Талантите от школата на шампиона се наложиха с 5:3 (1:1 в редовното време) над Черно море и през новия сезон ще играят в най-престижния клубен турнир, където формации на клуба са участвали три пъти. Само ден по-рано Лудогорец U16 също спечели Купата след победа с 1:0 над Септември.

За Лудогорец при дузпите отбелязаха Алексанър Ганчев, Велислав Минков, Петър Караангелов и Калоян Симеонов, а „моряците” пропуснаха на два пъти.

В 10-та минута Черно море откри след грешка в отбраната на Лудогорец. Точен беше Велислав Василев.

В 15-та минута Николай Георгиев опита удар от средна дистанция, но не вложи достатъчно сила и вратарят на „моряците” Иван Дичевски улови. В 28-та минута Николай Георгиев стигна пръв до една лошо изчистена от защитата топка в наказателното поле, но ударът му бе много неточен. В 44-та минута, след нова грешка в защитата на Лудогорец, Черно море удари греда. Двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 0:1 в полза на „моряците”.

Втората част започна с натиск на „орлите”. Още в 46-та минута силен удар на Николай Георгиев с мъка бе избит от вратаря на варненци в ъглов удар. След изпълнението му, в 47-та минута, Петър Караангелов засече с глава и отбеляза за 1:1.

В 62-та минута, след меле в наказателното поле на съперника, Калоян Симеонов насочи топката към опразнената врата, но защитник изчисти от голлинията. В 70-та минута Георги Бабалиев стреля от ъгъла на наказателното поле, но ударът бе слаб и не затрудни вратаря Иван Дичевски. В 76-та минута Владислав Найденов бе изведен по десния фланг, напредна и от малък удар нанесе силен удар, но право в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Велислав Минков стреля силно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

В добавеното време, след изсипана пред наказателното поле на орлите топка, играч на варненци опита удар, но той премина високо над вратата.

Лудогорец U18: 1. Владимир Русанов, 22. Никола Ганчев, 4. Мартин Русков, 2. Александър Ганчев, 8. Димитър Жеков, 11. Велислав Минков-капитан, 14. Николай Георгиев /Преслав Петков/, 6. Петър Караангелов, 10. Георги Бабалиев /Хидает Хюсеин/, 13. Кирил Янакиев /Калоян Симеонов/, 7. Владислав Найденов /Валентин Цветанов/

Черно море U18: 26. Иван Дичевски, 16. Златин Станков, 5. Даниел Стоянов-капитан, 3. Росен Стефанов, 15. Дамян Дамянов, 17. Кристиан Парашкевов, 8. Павел Георгиев, 14. Иван Иванов, 10. Велислав Василев, 11. Тугай Неджет, 9. Денислав Ангелов

Снимки: ludogorets.com