Федерер не загуби сет, Тийм и Чилич отпаднаха

Носителят на рекордните 20 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за третия кръг на турнира от серията “Мастърс” в Рим. 37-годишният швейцарец, поставен под №3, елиминира в два сета португалеца Жоао Соуса - 6:4, 6:3. За последно Федерер бе играл в италианската столица през 2016 година.

Соуса пръв стигна до точки за пробив в мача - в четвъртия гейм, но не се възползва. Федерер реализира пробив в седмия гейм, а в осмия се измъкна от 0:40 и поведе с 5:3. Веднага след това швейцарецът пропусна два сетбола при сервис на португалеца, но после затвори първата част с гейм на нула.

Във втория сет Федерер проби още в първия гейм и поддържаше аванса от един брейк. В деветия гейм швейцарецът отново спечели подаването на съперника си и сложи точка на спора.

В третия кръг по-късно днес Федерер ще играе с хърватина Борна Чорич, който изигра двубоя си от втория кръг вчера.

Междувременно от турнира отпадна хърватинът Марин Чилич. Поставеният под №9 не взе дори сет срещу германеца Ян-Ленард Щруф - 2:6, 3:6. Щруф елиминира във втория кръг Григор Димитров. Германецът ще играе довечера в третия кръг срещу номер 6 Кей Нишикори (Япония), който се справи с квалификанта Тейлър Фриц (САЩ) с 6:2, 6:4. От турнира отпадна и шампионът в Барселона Доминик Тийм. Поставеният под №5 австриец загуби от испанския ветеран Фернандо Вердаско с 6:4, 4:6, 5:7.

Повечето от тенисистите ще изиграят по два мача днес, тъй като заради дъжд всички срещи от вчерашната програма на турнира бяха отложени.