Астън Вила е на 90 минути от Премиър лийг

Отборът на Астън Вила се класира за финалния плейоф за влизане в Премиър лийг, след като отстрани след дузпи Уест Бромич в реванша. В първия полуфинал бирмингамци спечелиха с 2:1, а в реванша на "Дъ Хоутърнс" загубиха с 0:1 и така се стигна до изпълнение на дузпи.

В тях Астън Вила спечели с 4:3 и чака съперника си, който ще бъде излъчен измежду Лийдс и Дарби Каунти. В първата среща Лийдс спечели като гост с 1:0 и изглежда фаворит за краен успех.

Иначе единственото попадение за Уест Бромич в редовното време отбеляза Крейг Доусън в 29-ата минута. Десетина минути преди края на мача съотборникът му Крис Брънт бе изгонен с втори жълт картон. В продълженията други попадения не паднаха, а при дузпите футболистите на Вила показаха повече майсторство.