Витоша отново е шампион при ветераните, Бойко Борисов с цял мач (снимки+видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) спечели Републиканското първенство при ветераните след успех с 3:1 на финала срещу Лудогорец. За тима на “тигрите” цял мач изигра премиерът на България Бойко Борисов. Попаденията за Витоша отбелязаха Георги Пеев (19), Росен Василев (35) и Денимир Пасхалис (77). За “орлите” точен бе Валентин Станчев (78). Така Витоша защити титлата си от миналата година, когато победен бе отборът на Нефтохимик с 6:3.

38 Бойко Борисов и "Бистришките тигри" срещу Лудогорец във финала за ветерани

В 19-ата минута Светльо Петров бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката не застана Бойко Борисов, който е щатен изпълнител на наказателни удари, а Георги Пеев, който вкара по земя.

В 30-ата минута Христо Господинов изпусна добро положение за Лудогорец. Нападателят стреля от движение, но стражът на “тигрите” Митов успя да спаси с добър плонж. В 35-ата минута Росен Василев вкара втори гол за Витоша след добро подаване от левия фланг, което свари защитата на Лудогорец неподготвена.

В 69-ата минута опасен шут на Димитър Кръстев бе спасен от Здравко Чавдаров. Две минути по-късно хубав шут на Димитър Мутафов от далечна дистанция премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата зад Димчо Митов.

В 77-ата минута Денимир Пасхалис вкара трети гол за Витоша, а минута по-късно Валентин Станчев отбеляза почетното попадение за Лудогорец, преминавайки покрай стража на домакините. Членът на Изпълкова на БФС Румен Вълков награди шампионите от Витоша и техните подгласници от Лудогорец, а първият златен медал бе връчен на премиера Борисов.

"Получи се хубаво аматьорско първенство за ветерани за хората, които са играли преди по терените, да могат да се видят", коментира веднага след мача Борисов.