Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Франкфурт с клубен рекорд по посещаемост

Айнтрахт (Франкфурт) загуби последното си домакинство за сезона, отстъпвайки с 0:2 на местния съперник Майнц 05, а по този начин постави на карта участието си в евротурнирите през следващия сезон. “Орлите” стигнаха до полуфинал в Лига Европа, а изиграните 120 минути в четвъртък вечер в Лондон срещу Челси изглежда оказаха влияние и играчите на Адолф Хютер отстъпиха на “Комерцбанк Арена” в неделя вечерта.

Срещу Майнц по трибуните на съоръжението, което преди носеше името “Валдщадион”, имаше 51 500 зрители. Ден по-късно от Айнтрахт благодариха на запалянковците за безкрайната подкрепа през сезона и същевременно обявиха, че изпращат сезон, в който е поставен клубен рекорд по средна посещаемост на домакинските мачове на отбора.

“49 700 зрители средно на мач в домакинствата този сезон. Това е нов клубен рекорд!”, написаха от шестия във временното класиране в Бундеслигата. Капацитетът на стадиона на Айнтрахт е 51 500 места за мачовете от вътрешното първенство и 48 500 места за тези от европейските клубни турнири.

Айнтрахт се движеше в челната четворка на първенството през немалка част от сезона, но поредица от лоши резултати в последната седмица свали отбора до шестото място, а в последния кръг предстои гостуване на Байерн (Мюнхен). Баварците още не са си гарантирали титлата, а Франкфурт на теория все още има шанс за Топ 4 и евентуално участие в Шампионската лига.