Рома нанесе трета загуба на Ювентус в Серия "А" и мечтае за ШЛ (видео)

Рома все още е в играта за класиране в Топ 4. Римският клуб победи шампиона на Италия Ювентус с 2:0 в среща от 36-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за римляните отбелязаха Алесандро Флоренци (79) и Един Джеко (90+2), но сериозна заслуга за успеха имат стражът Антонио Миранте и влезлият от резервната скамейка Дженгиз Юндер. "Джалоросите" търсеха задължителен успех, с който да запазят шансове си за класиране в зона Шампионска лига. Поражението бе трето за Ювентус в италианския шампионат след загубите от СПАЛ (1:2) и Дженоа (0:2).

Ювентус е отборът, срещу който Рома е загубил най-много мачове (81) в своята история в Серия “А”. 49 пъти двата тима са завършвали наравно, а “джалорисите” вече могат да се похвалят с 40 успеха. В пет от последните шест мача между двата отбора римският тим не бе успявал да се разпише във вратата на Юве, но пък затвърди доброто си представяне на "Олимпико" срещу този съперник, като е загубил едва едно от последните си осем домакинства.

"Старата госпожа" играеше с новите си екипи, които бяха представени по-рано днес. Интересното е, че в екипа липсват традиционните за клуба вертикални райета, което се случва за първи път от повече от 100 години. Лявата страна на фланелката е изцяло черна, а дясната - бяла. В новия екип се забелязва и розов елемент.

В 4-ата минута Кристиано Роналдо пробва далечен удар, който не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Хуан Куадрадо направи сериозен пропуск. Блес Матюиди пусна страхотно подаване към Емре Джан, който пък изведе Куадрадо на чиста голова позиция. Колумбиецът стреля от движение, а Антонио Миранте с една ръка успя да избие в ъглов удар. Все пак крилото на Ювентус можеше да изиграе положението доста по-добре.

В 16-ата минута Миранте отново спаси вратата на Рома, като този път отказа Пауло Дибала. Кристиано Роналдо направи добър пробив, след което подаде към аржентинеца, оставен непокрит в наказателното поле, а Дибала стреля в горния десен ъгъл. Миранте плонжира и успя да избие с една ръка в корнер.

Минута по-късно Рома организира добра контраатака, при която Стефан Ел Шаарауи подаде към Лоренцо Пелегрини, а полузащитникът опита нещо доста интересно. Вместо да центрира, италианският национал стреля към вратата на Шчесни, като уцели напречната греда. В 27-ата минута Пелегрини отново изненада всички с удар от движение, който премина покрай вратата. След две минути Миранте отново показа класа при удар на Дибала. Стражът успя да парира шута на нападателя от няколко метра, като топката се отби в страната греда, а впоследствие бе изчистена.

В началото на втората част Джъстин Клуйверт проби по десния фланг и пусна успореден пас към Стефан ел Шаарауи, който стреля от движение. Топката се отби в крака на Мартин Касерес и отново попадна в Ел Шаарауи, чийто втори изстрел прелетя над вратата. В 64-ата минута гол на Кристиано Роналдо бе отменен заради засада на португалеца. Звездата на Юве бе с малко зад гърба на защитата на Рома при пас на Пауло Дибала в дълбочина.

Минута по-късно Антонио Миранте спаси с крак удар на Емре Джан. Последва бърза контраатака, при която Войчех Шчесни изби в корнер опасен шут на Ел Шаарауи. В 79-ата минута Алесандро Флоренци изведе Рома напред в резултата. Капитанът на "вълците" получи прекрасно извеждащо подаване от Един Джеко и копна топката над Шчесни за 1:0.

В добавеното време Рома издебна Ювентус на контраатака, при която резервата Дженгиз Юндер спечели терен по левия фланг и подаде към свободния Един Джеко в наказателното поле. Босненецът, без да се замисля, вкара във вратата на Шчесни за крайното 2:0.

РОМА - ЮВЕНТУС 2:0
1:0 Флоренци (79)
2:0 Джеко (90+2)