Загубите на Реал Мадрид вече не са изненада (видео)

Реал Мадрид не показа почти нищо смислено и логично инкасира поредна загуба в Ла Лига. В двубой от предпоследния кръг тимът отстъпи с 1:3 при визитата си на Реал Сосиедад, с което загуби и минималните шансове да измести Атлетико Мадрид от втората позиция. "Лос бланкос" ще останат с бронзовите медали, а изоставането им от шампиона Барселона пак набъбна на 18 точки. Освен всичко Зинедин Зидан остава без победа на чужд терен след завръщането си в клуба.

Единственото положително в играта на Реал беше Браим Диас. 19-годишният талант реализира майсторски гол в стил "Лео Меси" в 6-ата минута, но след това столичани бяха отнесени. Сосиедад заби три гола чрез Микел Мерино (26'), Хосеба Салдуа (57') и Андер Баренечеа (67'). Отделно домакините пропуснаха дузпа при 1:1, а удариха и две греди.
Съдбата на Мадрид беше предопределена от червения картон на Хесус Вайехо в 39-ата минута, когато централният бранител на гостите умишлено спря топката с ръка по пътя й към мрежата.

Домакините се борят за седмата позиция, която ще им даде квота за Лига Европа. В последния кръг обаче те трябва да наваксат изоставането си от 3 точки до Атлетик Билбао.

Треньорът на Реал Зинедин Зидан пак гласува доверие на младока Браим Диас, който беше привлечен през зимата. Марко Асенсио и Иско бяха другите, от които се очакваше да помагат на острието Карим Бензема. За Лука Модрич не остана място в стартовия състав.

Гарет Бейл изобщо не беше в групата, след като наставникът реши да не разчита на него. Рафаел Варан получи почивка, а с травми са капитанът Серхио Рамос, Кейлор Навас, Серхио Регилон и Алваро Одриосола.

Баските се хвърлиха смело в доста офанзивни футболисти, а голове се очакваха от Вилиан Жозе и Микел Оярсабал, които до днес бяха реализирали 25 от всичките 42 попадения на тима до момента.

Мадрид стигна до бърза преднина в резултата. Само след шест минути игра Диас матира няколко защитници на съперника и вратаря Руи, за да реализира първото попадение.
Домакините отговориха с настъпателни действия и в 21-вата минута Микел Оярсабал засече топката в мрежата, но голът не беше зачетен заради засада, потвърдена и от ВАР.
Пет минути по-късно обаче баските все пак изравниха. Вилиан Жозе подаде атрактивно с пета към Мерино, който се оказа сам срещу Тибо Куртоа и го елиминира с хубав удар - 1:1.
В 39-ата минута Оярсабал излезе сам срещу вратаря, последва подаване към Вилиан и негов шут, който обаче беше спрян с ръка от Вайехо. Младият защитник веднага беше отстранен с червен картон, а Вилиан застана зад бялата точка. Бразилецът шутира силно в средата, което обаче беше очаквано от Куртоа, който успя да спаси.
Тъй като обаче Зинедин Зидан нямаше на пейката резервен защитник, с тази задача се зае Каземиро.
Численото предимство на баските нямаше как да не повлияе. Само в първите 7-8 минути на второто полувреме феновете на "лос меренгес" на два пъти изтръпнаха след удари на домакините.
В 57-ата минута обаче нямаше какво да ги спаси. Тогава рожденикът Марсело проспа центриране в неговата зона и Салдуа го надскочи, като успя да изненада и Куртоа - 2:1.
Като че ли още тук гостите се предадоха, а десет минути по-късно изоставането им в резултата стана още по-сериозно. Оярсабал се възползва за пореден път от дупките в защитата и шутира в гредата, а при добавката точен беше 17-годишният юноша на Сосиедад Андер Баренечеа - 3:1.
В 85-ата минута напречната греда спаси Мадрид от четвърти гол - този път след изстрел на Аднан Янузай.
В последния кръг следващата събота Реал Мадрид приема Бетис, а Сосиедад гостува на Еспаньол.