Неостаряващият Хоакин продължава да твори чудеса

Отиващият си сезон донесе немалко разочарования на феновете на Бетис, но един футболист не спира да радва всички, които обичат "вердибланкос". Легендата Хоакин направи блестящ мач срещу Уеска и сам донесе победата с 2:1. Ветеранът отбеляза и двата гола за севилци, като второто му попадение падна в 98-ата минута и беше истински шедьовър.

Успехът е първи за Бетис от началото на април и изкачи отбора на Кике Сетиен на 11-о място в класирането. Изпадащият Уеска е на дъното, а в последния кръг ще приеме Леганес с надеждата да се сбогува с Ла Лига с победа и евентуално да изпревари Райо Валекано в крайното подреждане.

И двата тима играха без напрежение. За Бетис все пак беше важно да прекъсне серията от негативни резултати и да зарадва публиката на "Бенито Вийямарин". Домакините започнаха по-силно и поведоха в 22-ата минута чрез Хоакин. 37-годишното крило скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Жуниор Фирпо и с глава направи безпомощен Александър Йованович.

Уеска отговори в началото на второто полувреме. След намесата на ВАР гостите получиха дузпа и Хуанпи я реализира. Това беше едва втори гол за сезона на бившия футболист на Малага.

Бетис отново взе инициативата, а в 76-ата минута остана с човек повече. Червеният картон на Хорхе Пулидо от Уеска сериозно наклони везните в полза на "вердибланкос". Те обаче трябваше да чакат до 98-ата минута, за да изтръгнат победата. Пас на Джовани Ло Селсо намери Хоакин, който със страхотна тупалка извън наказателното поле заби топката под гредата - 2:1.

В последния кръг Бетис ще гостува на Реал Мадрид.