Нов мач с обрат подсигури мястото на Тотнъм в ШЛ (видео)

За четвърта поредна година Тотнъм финишира в топ 4 на английския футбол и през новия сезон пак ще се подвизава в Шампионската лига, която сега има и шанс да спечели, тъй като е на финал.
Това стана факт след домакинско 2:2 срещу Евертън в среща от последния кръг, с което лондончани си гарантираха така нужната точка преднина пред Арсенал, за да заемат четвъртото място. Градският съперник пък финишира пети. “Шпорите” имаха шанс и да изместят Челси от третата позиция, но изпусната победа ги лиши от това.

Двубоят дойде дни след драматичния обрат от 0:2 до 3:2 над Аякс на полуфиналите в ШЛ. И днес станахме свидетели на обрат, но в полза на Евертън. Ерик Дайър даде аванс на домакините още в 3-ата минута, но Тио Уолкот в 69-ата и Дженк Тосун в 72-ата наклониха везните в полза на "карамелите". Все пак в 75-ата Кристиан Ериксен успокои лондончани с изравнително попадение.
Евертън финишира на осмо място и днес не играеше за нищо.

Домакините бяха с куп проблеми заради наказания и контузии. Сон Хюн-Мин и Хуан Фойт са санкционирани за по три мача, а Хари Кейн, Дани Роуз и Ян Вертонген са с травми. Почетино заложи на 22-годишния защитник Кайл Уокър-Питърс, който досега имаше само шест участия през сезона в Премиър лийг. Ерик Дайър влезе в отбраната, а шанс от първата минута получи Ерик Ламела. Фернандо Йоренте и героят от битката срещу Аякс Лукас Моура бяха в предни позиции.

Мениджърът на Евертън Марко Силва беше без твърдите си титуляри Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин, които бяха пропуснали само по два мача досега. Сега обаче те са контузени. Наставникът заложи на 4-4-2 с Гилфи Сигурдсон и Дженк Тосун в предни позиции, а Курт Зума зае позиция на десния бек.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за Тотнъм - с ранен гол. Още в 3-ата минута Дайър беше точен отблизо след центиране от ъглов удар и последвало разбъркване.
Бързият гол даде възможност на "шпорите" да оставят съперника да владее топката за период от няколко минути. В 11-ата гостуващият тим изпълни пряк-свободен удар, при който Майкъл Кийн беше изведен, но ударът му с глава попадна точно в ръцете на Юго Лорис.
Три по-късно Деле Али беше на крачка от второ попадение за Тотнъм, но не уцели вратата.
Отборът от Ливърпул се стараеше да изравни играта и резултата, но след половин час игра Бернард шутира коварно, но Лорис все пак успя да отрази шута му в долния десен ъгъл.
За втората част Почетино заложи на Виктор Уаняма за сметка на Деле Али.
Играта и на двата тима продължи да не бъде впечатляваща. В 59-ата минута Бернард получи пас в коридор, но закъсня с малко и не съумя да затрудни стража на Тотнъм.
Футболистите в бели екипи действаха все по-мудно и логично бяха наказани. В 69-ата минута Тио Уолкот спокойно си нагласи топката и я изстреля в далечния ъгъл на Лорис за 1:1.
Три минути след това Тосун добута топката зад голлинията за 1:2 от аналогична ситуация като при първия гол на Тотнъм.
И все пак домакините намериха сили за бърз отговор. В 75-ата минута Ериксен показа отличен мерник при изпълнение на пряк-свободен удар и донесе нужната точка.