Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Спартак (Варна) се завърна сред професионалистите

След близо 5-годишна пауза Спартак Варна затвори една от най-черните страници в своята история и се завърна в професионалния футбол. Соколите победиха като гост Светкавица с 2:1 на стадион “Димитър Бурков” в среща от 29-ия кръг на Североизточната Трета лига и вече са недостижими на върха в класирането. Възпитаниците на Енгибар Енгибаров си гарантираха промоцията във Втора лига два кръга преди края на сезона, пише arenavarna.com

Спартак имаше инициативата в Търговище още от самото начало и в 17-ата минута логично откри резултата. След комбинация Валентин Веселинов нахлу отляво и матира стража на домакините. За водещия голмайстор на соколите това беше 14-то попадение през този сезон. Варненци продължиха да доминират и в 31-ата минута удвоиха аванса си. Точен беше защитникът Стефан Иванов, който се разписа отблизо след двойно подаване с Юлиян Загоров. В самия край на първата част соколите пропуснаха да направят преднината си класическа. Реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Веселинов, но Васко Боев стреля над гредата.

След почивката играчите на Светкавица опитаха да се върнат в мача. В 58-ата минута след центриране бранителят на варненци Севдалин Стайков заби топката с глава в собствената си врата при опит да я изчисти – 1:2. До края обаче нов гол не падна и гостите ликуваха.

След последния съдийски сигнал фенове и футболисти празнуваха завръщането на Спартак във Втора лига. Соколите бяха подкрепяни в Търговище от около 50 свои привърженици.

За последно Спартак беше част от второто ниво на българския футбол през сезон 2014/15, но заради липса на финанси преустанови участието си на полусезона. През следващата кампания 2015/16 соколите нямаха изобщо представителен състав, а след това последва мъчителна година и половина преди да започне възраждането на клуба в началото на 2018 г.

Съставът на Спартак: И. Иванов, Йовчев, Стайков, Б. Илиев, Ст. Иванов, М. Георгиев (57 – Маринчев), Боев, Беадиров, Загоров (46 – Русев), Веселинов (85 – М. Николов), Р. Николов