Арда се върна трети и чака ЦСКА 1948

Отборът на Арда се завърна на трето място във Втора лига. Съставът на Стамен Белчев надви с 2:0 Поморие в мач от 28-ия кръг на първенството. На своя стадион "Арда Арена" домакините си решиха мача още в самото начало.

Димитър Законов даде аванс в 7-ата минута, а Венцислав Христов удвои от дузпа в 12-ата минута. Попадението беше негово 11-то за сезона. До края на първата част Марчен, Коконов, Сандев и Христов пропуснаха да вкарат трети гол.

През втората част нов гол не падна и срещата завърши 2:0.

Новакът във Втора лига, който се цели в елита на България, има актив от 56 точки два кръга преди края на сезона, но толкова има и ЦСКА 1948, който е четвърти. Вторият Монтана има точка повече. Това беше 17-и успех за Арда през този сезон, като следващата седмица тимът от Кърджали излиза в мача на сезона срещу ЦСКА 1948. Двубоят е на "Арда Арена", а първата среща завърши 0:0. При успех срещу "червените" играчите на Белчев, ще си гарантират място в баражите.

Поморие остана седми с 35 точки, след като записа четвърто поредно поражение през сезона.