Али Соу антигерой за ЦСКА-София срещу Лудогорец, Малинов и Дяков сътвориха цирк в края (видео)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито от 33-ия кръг на Първа лига. С това равенство орлите направиха голяма крачка към осма поредна титла, тъй като запазиха преднаната си от три точки на върха пред днешния си съперник при оставащи три кръга до края на първенството. Така червените дори да спечелят всичките си мачове до края на сезона, то разградчани трябва да не победят в поне два двубоя, тъй като са с по-добри показатели от ЦСКА-София.

В антигерой за домакините се превърна Али Соу, който пропусна дузпа още в седмата минута. И този мач на рефера Георги Кабаков не мина без негова груба грешка. Още в първата минута той можеше да отсъди 11-метров наказателен удар в полза на ЦСКА-София за шут на Соу в ръката на Григоре, а в 51-ата минута не даде 100-процентова дузпа за Лудогорец за нарушение на Малинов срещу Марселиньо.

Кабаков направи куп груби грешки и при предишния двубой, който свири между двата отбора на "Армията", но в турнира за Купата на България, когато Лудогорец загуби с 1:2 след продължения.

В края на днешния двубой пък Малинов и Дяков разиграха театър, когато се сдърпаха помежду си за да получат втори жълти и съответно червени картони. Поради това те ще бъдат наказани за само един двубой. Ако пък си бяха останали само с първите жълти картони, то те щяха да получат санкция от два мача за натрупани 9 официални предупреждения.

В титулярните състави и на двата отбора имаше по една сериозна липса. Червените бяха без своя капитан Николай Бодуров, който остана на пейката, тъй като не е възстановен от контузия. Разградчани пък започнаха без голмайстора си Клаудиу Кешерю за сметка на Якуб Шверчок.

Срещата започна със закъснение от няколко минути, тъй като имаше дупки в мрежите на двете врати и трябваше да се завържат.

Първото опасно положение бе още в първата минута. Али Соу преодоля Сисиньо и Моци, след което отправи шут по посока на вратата. Той обаче срещна ръката на намиращия се на по-малко от метър Григоре и излезе в корнер. Червените поискаха дузпа, но реферът прецени, че ударът е бил от прекалено близка дистанция и играта с ръка не е умишлена, заради което не посочи бялата точка.

Така се стигна до 7-ата минута, в която черевните получиха право да изпълнят корнер. Пинто отклони с глава центрирането на близката греда в ръката на намиращия се до него Марселиньо. Ситуацията не бе голова, но този път съдията Георги Кабаков реши да отсъди дузпа. Али Соу стреля от бялата точка, но над напречната греда.

В 14-ата минута разградчани създадоха първото си опасно положение. Марселиньо изведе Лукоки сам срещу вратаря, но нападателят не успя да си спре топката и тя отиде в ръцете на Черниаускас. Две минути по-късно опасен удар с глава на Пинто профуча покрай дясната греда на Пламен Илиев.

Някъде тук натискът на ЦСКА-София приключи и Лудогорец взе инициативата. Последваха силни минути на гостите, които чрез Марселиньо и Лукоки организираха отдясно три добри атаки, които обаче не завършиха с гол. Най-опасна бе тази в 22-ата минута, когато Сисиньо стреля от 22 метра, но Черниаускас изби в корнер шута, който щеше да се забие под напречната греда.

В 36-ата минута Вандерсон получи контузия и бе заменен от Попа. Пет минути по-късно Черниаускас спаси опасен изстрел от фаул на Марселиньо. Секунди по-късно Пинто симулира, че Дяков го е ударил в лицето, Кабаков се хвана на това и показа незаслужен жълт картон на капитана на орлите.

В началото на втората част Лудогорец заигра по-добре от своя противник и може и да открие резултата.

В 51-ата минута Кабаков допусна груба грешка, тъй като не отсъди дузпа за Лудогорец. Тя дойде след опасна атака отдясно на Лукоки, която завърши с прострелно центриране. Марселиньо овладя и финтира Малинов, който се хвърли на шпагат и изрита бразилеца, но съдията остана безмълвен.

Постепенно червените изравниха играта и към края на срещата опитаха да наложат някакъв натиск. Той бе факт, тъй като футболистите на Добри Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев заложиха на центрирания към Али Соу от всяка точка на терена, но те не носеха опасност пред противниковата врата. На свой ред пред разградчани на няколко пъти се откриха отлични възможности за контраатака. При една такава четирима футболисти на орлите се озоваха срещу двама в червено от центъра на терена, но след няколко слаби подавания не се възползваха от възможността.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 4. Чорбаджийски, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 16. Бикел, 8. Джеси, 6. Пинто, 10. Евандро, 22. Соу

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 18. Дяков, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 70. Шверчок