Голово шоу в мач без значение (видео)

Херта победи с 4:3 при гостуването си на Аугсбург в мач без значение. Двата отбора реално нямаше за какво да се борят, но вероятно това помогна за головото шоу, тъй като играчите играха освободено. Двубоят беше решен в 93-ата минута, когато Соломон Калу от дузпа отбеляза победния гол.

Аугсбург започна амбицирано последния си домакински мач за сезона и още в третата минута пратиха топката в мрежата на съперника. Попадението обаче бе отменено поради засада. В десетата минута обаче те поведоха, след като Хан се възползва от подаване на Моравек. Херта правеше някакви опити да отговори, но нямаше идеи как да застраши вратата на домакините, въпреки че те играеха все по-дефанзивно.

След почивката се развихри голова фиеста. Още в 47-ата минута гостите изравниха, след като Платенхарт отклони топката към мрежата. Малко по-късно обаче Аугсбург си върна преднината, като Грегорич се разписа от дузпа. От този момент инициативата бе изцяло на страната на Херта. Гостите пропуснаха няколко положения преди Марко Груич да направи 2:2. Усилията им отново се оказаха направи, тъй като допуснаха ново попадение, дело на Грегорич.

Тогава дойдоха моментите на Саломон Калу. Нападателят изравни със седмото си попадение за този сезон след удар с глава, а в самия край реализира дузпа за крайното 3:4.