Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Борусия (М) стигна поне до Лига Европа, но няма да се задоволи с това (видео)

След три поредни грешни стъпки Борусия (Мьонхенгладбах) се съвзе и срази Нюрнберг с 4:0 като гост, с което кръг преди края на шампионата в Бундеслигата се изкачи до мечтаната четвърта позиция. Фаворит за последната квота за Шампионската лига обаче си остава Айнтрахт (Франкфурт), който е с мач по-малко. Все пак радостната новина за Гладбах е, че тимът вече е сигурен поне за Лига Европа.
Нюрнберг пък вече изпадна и на теория, като с него в долния ешелон потегля и Хановер 96.

Първите четири отбора отиват в ШЛ, а следващите три ще се подвизават в Лига Европа. След седмица на “жребчетата” има предстои тежко домакинство на запазилия шансове за титлата Борусия (Дортмунд).

Гладбах срещна солиден отпор от Нюрнберг и трябваше да чака за първия гол чак до 56-ата минута, когато Йосип Дръмич беше изведен сам срещу вратаря и реализира. В следващите осем минути гостите добавиха още две попадения и всичко беше ясно. В 63-ата Лукас Мюел си заби автогол, а две по-късно Торган Азар покачи на 3:0 за Борусия.

В 80-ата минутя Денис Закария добави още един гол за крайното 4:0.