Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Александър Донски на финал в Созопол

Александър Донски се класира за финала на сингъл на международния турнир по тенис за мъже "Санта Марина къп" в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Донски победи поставения под номер 5 Шалва Джанашия (Русия) с 6:4, 7:6(2) за 1:57 часа.

Българинът спечели последните три гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Джанашия поведе с 5:2, но Донски успя да изравни, а след това спечели тайбрека със 7:2 точки и затвори мача.

За 20-годишния Александър Донски това е първото в кариерата му достигане до тази фаза на турнир за мъже от календара на Международната федерация по тенис ITF. На финала българинът ще играе срещу водача в схемата Алтуг Челикбилек (Турция), който победи номер 4 Кристиан Лозан (Русия) с 6:2, 6:4 за 76 минути.

По-късно днес водачите в схемата Александър Лазаров и Александър Донски излизат на финала на двойки срещу вторите поставени Алек Адамсън и Васил Кирков (САЩ).