Ботев (Пд) показа, че мисли само за финала, Берое си тръгна щастлив от Коматево

Ботев (Пловдив) допусна поражение от Берое с 0:1 в среща от 33-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение за заралии реализира Рубен Бригидо (45+1) с хубав удар от границата на наказателното поле. Противно на очакванията, че Ботев ще излезе с доста резервни футболисти в състава си, за да запази титулярите за финала с Локомотив (Пловдив) на 15 май, Николай Киров не прибегна до този ход. Единствено капитанът Лъчезар Балтанов остана на резервната скамейка, като се появи в игра в 57-ата минута. "Канарчетата" показаха сериозна разсеяност и голът на Бригидо е доказателство за това. Заралии удариха и две греди след удари на Мартин Камбуров и Педро Еуженио. През първата част отборът от Стара Загора имаше претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на Еберт Кардосо срещу голмайстора Бригидо.

Мачовете между Ботев (Пловдив) и Берое винаги са имали по-особен характер, а често изходът им е бил от решаващо значение за постигнаето на целите на двата тима през сезона. Сега ситуацията беше по-различна, защото “канарчетата” изцяло се бяха фокусирали върху предстоящия финал за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив), а Берое няма как да завърши по-напред от четвъртото място, което заема в момента.

През есента “жълто-черните” разгромиха тима на Александър Томаш с 4:1 в Коматево, но пък днес допуснаха поражение.

Атаката на Ботев бе водена от Феребори Доре, по крилата действаха Кристиан Добрев и Александър Тонев, а пред защитата играеше Радослав Терзиев. Под рамката отново застана Даниел Кайзер, като се очакваше шанс за изява да получи Иван Чворович. Николай Киров отново бе заложил на любимата си схема 4-1-4-1.

В средата на терена за Берое действаше Яя Меледже, а Александър Цветков и Милен Желев бе двойката опорни халфове. Напред Александър Томаш разчиташе на ветерана Мартин Камбуров.

В 9-ата минута дойде първият точен удар към една от двете врати. Еберт Кардосо стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му беше прекалено лек и попадна в право в ръцете на Душан Перниш. В 16-ата минута гредата раздели Мартин Камбуров с гола. Нападателят изскочи от дълбочина след меко подаване зад гърба на защитата и стреля от движение, но ударът му се отби в десния страничен стълб на вратата зад Кайзер.

Минута по-късно нападателят отново имаше възможността да се разпише, но ударът му след добро завъртане в наказателното поле бе неточен. В 23-ата минута неразбирателство между Кристиан Димитров и Даниел Кайзер можеше да доведе до гол във вратата на Ботев. Двамата подцениха топка, хвърлена от тъч, като оставиха Педро Еуженио да я засече., но Филип Филипов успя да изчисти от голлинията.

В 30-ата минута удар на Тодор Неделев стреля по земя от границата на наказателното поле, като ударът му премина покрай гредата. Педро Еуженио също опита интересен шут от далечна дистанция, който Даниел Кайзер успя да улови в ръцете си. В 34-ата минута гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на Еберт Кардосо срещу Рубен Бригидо. Полузащитникът на заралии бе съборен от бразилеца в наказателното поле, но главният съдия Волен Чинков не отсъди 11-метров наказателен удар. Отново Педро Еуженио бе човекът, който застраши вратата на "канарчетата" в 40-ата минута.

Халфът пое топката в средата на терена, спечели няколко метра и стреля силно, но Кайзер отново бе на мястото си. Минута по-късно гол на Берое бе отменен заради засада на Иван Бандаловски. Защитникът получи добро подаване в коридор, но бе с малко зад линията на защитата.

В първата минута на добавеното време Рубен Бригидо изведе Берое напред в резултата със силен шут от пеналтерията. Кристиан Димитров увисна след дълга топка, а зад него Костадин Ничев не успя да изчисти по най-добрия начин. Така топката попадна в краката на Бригидо, който стреля право в ъгъла и остави Кайзер безпомощен.

В рамките на две минути в началото на второто полувреме Берое организира добри атаки, които първо Кайзер, а след това и Кристиан Димитров успяха да спрат. В 56-ата минута Милен Желев стреля неточно към вратата на Ботев. В ответната атака Васил Шопов получи добро подаване от Тодор Неделев, нагласи си топката и стреля през шпагата на Никита Баранов, но Перниш успя да улови. В 59-ата минута Неделев бе заменен от Лъчезар Балтанов, който получи капитанската лента от плеймейкъра на "канарчетата".

В 64-ата минута Берое удари втора греда в срещата. Директно от ъглов удар Педро Еуженио нацели напречната греда, а от последвалото разбъркване в наказателното поле не се стигна до гол. В 68-ата минута се стигна до неприятна новина за Ботев (Пловдив). Крис Добрев получи контузия и напусна терена принудително, като мястото му в игра бе заето от Антон Карачанаков. Мартин Камбуров също имаше възможността да стреля към вратата на Кайзер в 72-ата минута, но стражът за пореден път показа добро пласиране.

Две минути преди края на редовното време Лъчезар Балтанов стреля от далечна дистанция, топката тупна пред плонжа на Душан Перниш, но вратарят успя да избие в ъглов удар.