ЦСКА 1948 втори след разгром над Локо (ГО), Гущеров и Александров с шоу в стил "Меси-Суарес"

ЦСКА 1948 разгроми с 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 28-ия кръг на Втора лига и излезе втори преди двубоите на конкурентите си Арда и Монтана. Трите отбора се борят за две места, даващи право на участие в бараж за Първа лига. По два гола за червените вкараха младокът Денислав Александров (19, 88) и Андон Гущеров (42, 62) за най-изразителната победа на тима през настоящия шампионат.

Двамата голмайстори на ЦСКА 1948 не пропуснаха да направят и шоу за публиката в 62-ата минута, когато изпълниха дузпа по подобие на Меси и Суарес срещу Селта в испанското първенство. Александров не стреля от бялата точка, а чукна топката встрани, подавайки към Гущеров, който вкара за 3:0.

Домакините започнаха по-активно и в 11-ата минута имаха шанс да открият резултата, но стражът на железничарите Евгени Александров отрази два удара на Спас Георгиев. ЦСКА 1948 откри резултата в 19-ата минута. Тогава Александър Александров центрира от корнер, защитник на гостите изби, но топката попадна в краката на Денислав Александров, който с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

94 ЦСКА 1948 - Локомотив (Горна Оряховица)

В 42-ата минута червените удвоиха след точен шут на Андон Гущеров. Голмайсторът на домакините получи пас пред наказателното поле, нахлу в него, финтира бранител на гостите и отбеляза за 2:0.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 получи право да изпълни дузпа след шут на Денислав Александров, който се спря в ръката на играч от Локомотив. Гостите протестираха срещу решението на съдията, твърдейки, че ударът е от близка дистанция.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Александров, който не шутира към вратата, а подаде встрани към Гущеров, който отбеляза втория си гол в мача за 3:0.

Две минути преди края на редовното време червените вкараха за четвърти път. Спас Георгиев проби отляво и стреля, Евгени Александров изби, но Денислав Александров реализира след добавка от границата на малкото наказателно поле.

До края на срещата домакините можеха да отбележат и пети гол, но шут на резервата Мариян Огнянов в 90-ата минута срещна гредата.

ЦСКА 1948 - Локо ГО 4:0