СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Жоро Костадинов и Арсенал не спират да бият - дори ШЛ не е мираж (видео)

Представянето на Арсенал (Тула) през втората половина от сезона в Русия може да бъде определено с една дума - блестящо. "Топчиите" са тимът в най-добра форма в Премиер лигата и не познават вкуса на загубата в 11 поредни мача, след като днес надвиха с 1:0 аутсайдера Анжи. Този резултат предреши съдбата на отбора от Махачкала, който ще изпадне във ФНЛ, а Арсенал се изкачи на 5-о място в класирането, с равен брой точки с 4-ия ЦСКА (Москва), но и мач повече.

Георги Костадинов игра цял мач за гостите, които се доближиха на 2 точки от третия Краснодар. В следващия кръг двата отбора излизат един срещу друг в Тула, а преди това "биковете" имат домакинство на Енисей. В случай на грешна стъпка на Краснодар, Арсенал ще получи възможност дори да атакува третото място и участие в квалификациите на Шампионскта лига.

Единственото попадение за успеха срещу Анжи отбеляза Зелимхан Бакаев в 34-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъдена за нарушение срещу самия него. Бакаев вече има 8 гола през сезона - рекорд за Арсенал в Премиер лигата.

Лошата новина за старши треньора Игор Черевченко е контузията на нападателя Лука Джорджевич. Черногорецът бе заменен още преди почивката от Огньен Ожегович.

Най-добрата възможност за Анжи пропиля Павел Долгов. През втората част домакините направиха всичко възможно поне да изравнят и да запазят някакви шансове за оцеляване, но стабилната защита на Арсенал не допусна сериозни опасности пред Артур Нигматулин.

В 9 от 11-те си мача през пролетта тимът от Тула не е допуснал попадение във вратата си - също впечатляващо постижение. На Костадинов и компания им предстои и реванш от полуфиналите в турнир за Купата на Русия срещу Урал на Николай Димитров. Така, "топчиите" имат две съвсем реални опции за класиране в евротурнирите.