14 години по-късно Ливърпул отново празнува в същите минути

Снощната победа на Ливърпул с 4:0 над Барселона в Шампионската лига, с която тимът стигна до обрат в общия резултат за 4:3, напомни на мнозина за великия финал на турнира в Истанбул през 2005 г., когато мърсисайдци вдигнаха трофея след дузпи, въпреки че на почивката губеха от Милан с 0:3.

Връзката между двата мача става още по-голяма, когато се погледнат минутите на головете на Ливърпул. На финала преди 14 г. Стивън Джерард намаля за 1:3 в 54-ата минута, Владимир Шмицер прави 2:3 в 56-ата, а Шаби Алонсо изравнява за 3:3 в 60-ата. Снощи Дивок Ориги откри резултата рано-рано в 7-ата минута, а резервата Жоржиньо Вайналдум вкара две бързи попадения в 54-ата и 56-ата, за да се стигне до 3:0. Отново Ориги довърши каталунците в 79-ата с второто си попадение в мача.

Така се оказва, че първият и вторият гол в Истанбул идват в същите минути като вторият и третият на “Анфийлд”. Дали Ливърпул отново ще спечели трофея, ще разберем на 1-ви юни, когато се изправя на финала в ШЛ срещу някой измежду Тотнъм и Аякс.