Ранно отпадане за Григор Димитров в Мадрид

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Българинът загуби след два тайбрека с 6:7(8), 6:7(4) от 21-годишния американец Тейлър Фриц в първия кръг на надпреварата. За първи път от началото на сезона Григор напуска турнир след първия си мач.

Григор трябваше да спасява възможност за пробив още в първия гейм на мача. Българинът се справи след отличен сервис, а след това два още два добри начални удара, за да приключи гейма. Фриц взе далеч по-лесно подаването и продължи да затруднява съперника си, но Димитров успяваше да се справя.

27-годишният българин изигра отличен шести гейм и при първата си възможност за пробив се възползва, повеждайки с 4:2. Той обаче много бързо пропиля аванса си и американецът малко по-късно изравни резултата. Григор играеше стабилно и опита да натисне в края на сета, но се стигна до тайбрек. В него най-добрият ни тенисист поведе с 3:0, но постепенно съперникът му навакса и изравни за 5:5. Двамата не отстъпваха, но в крайна сметка Димитров се пречупи и Фриц взе тайбрека с 10:8.

Втората част започна неприятно за българина, той допусна ранен пробив и резултатът бързо стана 3:0.  Тейлър контролираше събитията на корта, но шампионът от Финалите на ATP 2017 не се беше предал. Григор успя да върне пробива в седмия гейм и успя да изравни за 4:4.

Той заигра по-силно и изглеждаше, че има някакво предимство, но съперникът му взимаше подаванията си и се стигна до втори тайбрек.

В решителния дълъг гейм Фриц имаше предимство. Съперникът му имаше шанс при 3:2, но направи неразумна къса топка, която се озова в мрежата. След това американецът успя да запази аванса си и да стигне до крайния успех. Утре той ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович в среща от втория кръг.