Звезда шампион за 29-и път (видео)

Цървена звезда узакони 29-ата си титла след домакински успех с 1:0 над Младост (Лучани). Сръбският гранд стигна до победата с гол на Милан Павков в 82-ата минута. Героят от мача срещу Ливърпул в Шампионската лига се разписа след центриране на Милан Гаич. Звезда игра с човек по-малко от 69-ата минута, когато червен картон получи Марко Гобелич.

Около 7000 фенове на стадион "Рако Митич" видяха трудната победа на "червено-белите". Звезда изигра слабо първо полувреме, но след почивката вдигна оборотите. Марко Марин беше най-активен в състава на Владан Милойевич, който започна да създава положения, но в средата на втората част остана в намален състав. Малко преди това пък Бен Набухан пропусна дузпа.
"Звездашите" продължиха да притискат съперника и в 82-ата минута влезлият като резерва Павков вкара шампионския гол. Попадението беше 12-о за него през сезона.

Цървена звезда има 54 точки, вторият Раднички (Ниш) е с 46, а Чукарички е трети с 37 пункта. Партизан е едва 4-и с 36 точки и рискува да пропусне евротурнитите. "Гробарите" са на полуфинал за Купата на Сърбия срещу Раднички, като спечелиха първата среща с 0:1.