Фрозиноне пропиля аванс от два гола и се сбогува със Серия "А"

Фрозиноне изпадна в Серия “Б” след 45 минути на надежда. Отборът на Марко Барони трябваше да победи Сасуоло в днешното си гостуване, за да продължи битката си за оцеляване в елита на Италия. След като водеше с 2:0 на почивката, Фрозиноне допусна изравняване с голове на Джанмарко Ферари (66) и Жереми Бога (78) и вече ще доиграва сезона.

Фрозиноне първи удари с гол на Паоло Саммарко в 8-ата минута. Полузащитникът получи добро подаване от Андреа Пинамонти на границата на наказателното поле и успя да придаде както точност, така и сила на удара си, който попадна в долния ляв ъгъл на вратата зад Андреа Консили. В 36-ата Лука Паганини удвои след асистенция на Камило Чано, с което Фрозиноне се оттегли на почивка при аванс от два гола.
През второто полувреме обаче Сасуоло бе господар на терена и успя да изравни с голове на Джанмарко Ферари (66) и Жереми Бога (78). Защитникът на “неровердите” успя да превърне в гол изритана в наказателното поле топка от Роджерио, а Бога показа хищническия си нюх в наказателното поле след центриране от десния фланг. Бившият нападател на Гранада изскочи на втора греда и вкара от няколко метра.