Леверкузен се подигра на Айнтрахт в борбата за ШЛ (видео)

Байер (Леверкузен) нанесе съкрушителен удар на Айнтрахт (Франкфурт) в борбата за последното място в Шампионската лига, разгромявайки го с 6:1 в среща от 32-ия кръг на германското първенство. След този резултат двата тима се изравниха на четвърта позиция, но “орлите” продължават да имат предимство заради по-добрата си голова разлика (+5), която не пострада фатално дори след това унижение.

В последните два кръга Айнтрахт среща Майнц 05 и Байерн (Мюнхен), а на “аспирините” им остават двубои срещу Шалке 04 и Херта (Берлин).

Отборът от Франкфурт има още една възможност да попадне в ШЛ: спечелване на Лига Европа. Там тимът на Адолф Хютер е на полуфинал срещу Челси, като в четвъртък двата тима направиха 1:1 в първия двубой, а реваншът е на 9 май.

Стабилната игра на Айнтрахт в защита срещу лондончани преди дни накара повечето хора да очакват силно представяне и на “БайАрена”, но случилото се е необяснимо. Домакините разсипаха съперника си с шест попадения още до 36-ата минута, като точни бяха Кай Хавертц, Юлиан Брант, Лукас Аларио на два пъти и Чарлес Арангис, а Мартин Хинтерегер си заби автогол. Филип Костич беше намалил на 1:2 след рикошет в тялото на Жонатан Та.

Така за първи път в историята на Бундеслигата паднаха седем гола преди почивката.

Смазващите начални минути от страна на Байер накараха треньора на гостите да направи двойна смяна още в 38-ата минута.

След паузата двубоят се доиграваше, след като и двата състава не виждаха смисъл да хвърлят усилия.

Борбата за участие в Лига Европа също е интересна, като виза ще има и за седмия в крайното класиране.