Фрайбург и Фортуна се постараха в мач без значение

Фрайбург и Фортуна (Дюселдорф) завършиха 1:1 в среща без значение от 32-ия кръг на Бундеслигата. И двата тима не бяха застрашени от изпадане, а и нямаха шансове за нещо повече. Равенството означава, че Фортуна ще завърши сезона най-много на десето място. Днешните домакини пък поне спряха неприятната си серия от четири поредни загуби.

Фрайбург влезе по-добре в двубоя и в 10-ата минута получи правото да изпълни дузпа, която Винченцо Грифо реализира за 1:0. Тимът от Дюселдорф обаче изравни в 31-вата след майсторски удар с левачката на преотстъпения от Сампдория Давид Ковнацки.

В самото начало на второто полувреме Яник Хаберер от състава на домакините получи втори жълт картон. След това гостуващият отбор натисна и дълго време търсеше победно попадение, но към края и футболистите на Фрайбург не бяха далеч от крайния успех.