Важни победи за Брюж и Андерлехт (видео)

Отборите на Брюж и Андерлехт записаха победи в поредния кръг от плейофите в първенството на Белгия. Брюж се наложи с 1:0 при гостуването си на Гент и се утвърди на второто място, на 6 точки зад Генк, който е на един успех от титлата.

Единствения гол за тима на Иван Леко отбеляза Матс Ритс в 33-ата минута след флангова атака и хубаво подаване към точката на дузпата. Гент имаше повече положения, но така и не съумя да реализира нито едно от тях.

Андерлехт сложи край на серията си от 6 мача без победа. Направи го в домакинството на Стандард (Лиеж) - 2:1, при това с човек по-малко. Още в 11-ата минута Себастиан Борнау получи директен червен картон, но въпреки това Андерлехт поведе в 37-ата с попадение на Яри Весхарен. Мехди Карсела-Гонсалес изравни в началото на второто полувреме, но в 57-ата минута Иван Сантини вкара 15-ия си гол през сезона и осигури трите точки на гранда от Брюксел.

Стандард е 4-и в класирането с 36 точки - три по-малко от третия Антверп, който в събота отстъпи с 0:4 на Генк. Андерлехт е 5-и с 30 точки.