Лил се бетонира на второто място след зрелищно равенство с Лион

Отборите на Лион и Лил затвориха 35-ия кръг в Лига 1 с вълнуващ двубой, който не излъчи победител - 2:2. По-доволни от резултата със сигурност са гостите, които запазиха аванса си от 6 точки пред "хлапетата" и на 99% е сигурно, че ще финишират втори в крайното класиране. Равенството върна Лион еднолично на третото място, с точка повече от Сент Етиен.

Началото бе за Лион и Мартен Терие откри резултата в 11-ата минута. Домакините не успяха да се възползват от положенията си до почивката и веднага след нея бяха наказани. Груба грешка на Джейсън Денайер, който не уцели топката, остави Лоик Реми на чиста позиция и опитният нападател опъна мрежата.

В 68-ата минута "песовете" вкараха и втори гол. Негов автор стана Бубакари Сумаре след центриране от фаул, при което защитникът на Лион Лео Дюбоа докосна топката с ръка, но реферът Клеман Тюрпен даде авантаж и Сумаре разстреля Аантони Лопеш.

В 74-ата минута Дюбоа върна усмивките на феновете на домакините. Той се оказа на точното място след лошо изчистване от защитник на Лил и намери път към вратата, пазена от Мик Менян.

Следващата седмица Лион гостува на Олимпик Марсилия, а Лил ще е домакин на Монпелие. Евентуална победа ще означава сигурно второ място за "песовете" и квота за групите на Шампионската лига.