Наказателна акция на Валенсия върна Уеска в Сегунда (видео)

Новакът Уеска последва съдбата на Райо Валекано и изпадна от Примера дивисион. Въпреки видимия прогрес в представянето си от началото на календарната година, скромният тим от Арагон допусна тежко поражение с 2:6 от Валенсия и загуби и минималните си шансове да се спаси. Гостите поведоха с 5:0 още до почивката, а след нея намалиха темпото, за да съхранят сили за реванша от полуфиналите в Лига Европа срещу Арсенал.

"Лос че" измести Севиля от петото място заради по-добрите си показатели в преките двубои и се доближи на 3 точки от Хетафе в битката за 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига. В оставащите три кръга Валенсия има най-лека програма, докато Севиля още следващия уикенд ще гостува на Атлетико Мадрид.

"Прилепите" взеха аванс още във 2-ата минута с гол на Даниел Вас. Датчанинът напредна през центъра и ударът му завари неподготвен вратаря Роберто Сантамария. Родриго (16') се възползва от извеждащ пас на Гонсало Гедеш и покачи на 2:0, а малко по-късно се разписа и Санти Мина. Нападателят беше точен с удар по дигонала в 20-ата минута.

Кошмарът за Уеска обаче едва започваше. В 32-ата минута ниско центриране на Вас стигна до Санти Мина на далечната греда и той спокойно прати топката в мрежата. Петият гол всъщност беше автогол на Чаби Ечейта след поредната безобразна грешка в защитата на домакините.

В 51-ата минута и Родриго вкара втория си гол в мача. Той бе намерен абсолютно сам пред опразнената врата и  резултатът стана 6:0 за Валенсия. Чак при този резултат гостите спряха да тероризират безпомощния си съперник. В 61-ата минута Гонсало Мелеро зарадва публиката на "Естадио Ел Алкорас" с гол във вратата на "лос че", а в края домакините получиха и дузпа, реализирана от Алекс Гаяр.

След седмица Валенсия приема Алавес на "Местайя", а преди това е реваншът с Арсенал в Лига Европа.