Галатасарай срази Бешикташ и докосва титлата (видео)

Галатасарай вече е фаворит за титлата в турското първенство, след като тази вечер спечели истанбулското дерби с Бешикташ. Отборът на Фатих Терим се наложи с 2:0 и оглави класирането, изпреварвайки по голова разлика Истанбул Башакшехир.

Загубата означава край на надеждите на Бешикташ да ликува като шампион. "Черните орли" бяха в серия от 6 поредни победи, а при успех днес щяха да са само на точка от върха. Вместо това, тимът на Шенол Гюнеш остана трети, на 4 точки зад лидерите.

През целия мач Галатасарай атакуваше по-опасно и само добрите намеси на Лорис Кариус помогнаха на Бешикташ да не загуби с по-голям резултат. Домакините направиха доста пропуски, но поведоха в 44-ата минута, когато Фернандо подаде на Хенри Ониекуру и той нямаше как да сбърка на празна врата.

Бешикташ имаше няколко възможности да изравни през второто полувреме, но много повече бяха головите ситуации пред вратата на Кариус. Германецът обаче не можа да предотврати попадението на Фернандо в 55-ата минута. Той спаси първия удар на бразилеца, но при добавката беше безпомощен.

Реферът Бюлент Йълдъръм вдигна 9 жълти картона, 7 от които за играчи на Бешикташ.

В следващия кръг Галатасарай ще гостува на Ризеспор, а на 19 май приема Истанбул Башакшехир в мача, който вероятно ще определи шампиона.