Детински грешки накараха Борусия (Д) да забрави за титлата (видео)

Две груби индивидуални грешки направиха от Борусия (Дортмунд) аутсайдер в борбата с Байерн (Мюнхен) за титлата в Германия. Два кръга преди края “жълто-черните” вече изостават на 4 точки, след като тимът записа равенство 2:2 при гостуването си на Вердер (Бремен). По-рано през деня мюнхенци надвиха Хановер 96 с 3:1 и в по този начин в последните си два мача се нуждаят от 2 точки, защото имат значително по-добра голова разлика, което е първото нещо, което се гледа при равенство в точките.

На Байерн му предстоят гостуване на РБ (Лайпциг) и домакинство на Айнтрахт (Франкфурт), а задачата пред “Бе фау бе” е 6 точки от дуелите срещу Фортуна (Дюселдорф) (вкъщи) и Борусия (Мьонхенгладбах) (гостуване).
На “Везерщадион” играчите от Дортмунд водеха уверено с 2:0 до 70-ата минута, но наивни грешки на вратаря Роман Бюрки и капитана в този двубой Мануел Аканжи позволиха на Вердер да изравни чрез голове на резервите Кевин Мьовалд и Клаудио Писаро. Кристиан Пулишич (6') и Пако Алкасер (41') бяха точни за гостите.
Ремито не е добра новина и за домакините, защото те също са на 4 точки, но от място в Лига Европа.
Флориан Коофелт заложи на намиращите се в силна форма вратар Иржи Павленка, Дейви Клаасен, Макс Крузе, Юя Осако и Милот Рашица.

Срещу тях Борусия излезе с някои промени, тъй като капитанът Марко Ройс и Мариус Волф бяха наказани. Кристиан Пулишич най-накрая получи роля на титуляр, а Пако Алкасер поведе атаката.
Футболистите от Дортмунд стартираха силно и след само шест минути стигнаха до преднина. Тогава Пулишич показа отличния си дрибъл и с лекота размина няколко играчи на домакините, след което чукна топката покрай Павленка за 1:0 в полза на Борусия.
В 14-ата минута вратарят на Вердер отрази сигурен втори гол след удар на Марио Гьотце.
Последва добра възможност и за Джейдън Санчо, след което чак домакините се съвзеха и изнесоха играта напред.
Ентусиазмът сред бременчани обаче се изпари в 41-вата минута, когато Алкасер покачи на 2:0 от пряк-свободен удар.
До почивката "жълто-черните" още на два пъти бяха на косъм от попадение, но Мануел Аканжи и Пулишич нямаха късмет.
Очакванията за по-добро начало на второто полувреме от страна на Вердер не се оправдаха. Даже в 54-ата минута Томас Дилейни завъртя отлично топката от воле и само перфектната намеса на Павленка запази интригата.
Поредна важна намеса на вратаря на домакините спря Алкасер от нов гол в 66-ата минута. Тогава испанецът засече с глава, но Павленка отрази.
Така дойде 70-ата минута, в която Вердер върна едното попадение. Кевин Мьовалд стреля от извън наказателното поле и ударът не трябваше да представлява пробем за Бюрки, но стражът на Борусия подцени ситуацията и допусна кълбото да мине между краката му.
Резултатът беше изравнен пет минути по-късно след нова индивидуална грешка, този път на Мануел Аканжи. Защитникът на Борусия се опита да гардира топката, за да може тя да излезе в аут, но беше надхитрен от Лудвиг Аугустинсон, който успя да я стигне и да подаде към Писаро, който пък веднага порази мрежата - 2:2.
В 78-ата се стигна до намесата на ВАР, тъй като домакините искаха дузпа за игра с ръка на Марио Гьотце в наказателното поле. Главният съдия прегледа запис на ситуацията и прецени, че това не е за наказателен удар.
Футболистите на Фавър тръгнаха да търсят победата и оставиха големи пространства в защита. Така в 87-ата минута Рашица се устреми сам срещу Бюрки, но вратарят спаси удара му.
В последвалата атака Пулишич за малко да реализира за 3:2 за Борусия.
До края никой не стигна до гол и двубоят завърши 2:2.