Хофенхайм почти изпусна ново влизане в ШЛ (видео)

Хофенхайм направи много силен мач при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах), реализира два гола и удари две греди, но шест минути преди края допусна изравняване за крайното 2:2, с което почти сигурно се сбогува с мечтата си за второ поредно участие в Шампионската лига. Тимът на амбициозния Юлиан Нагелсман е на 3 точки от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), който обаче е с мач по-малко. Гладбах, Байер (Леверкузен) и Волфсбург са останалите отбори с шансове за място в турнира на богатите.

Хофе изнесе изключително първо полувреме, в което имаше 16 опита за гол срещу само 1 на сметката на Борусия. Само едно от положенията обаче завърши с гол в мрежата на Ян Зомер. Това се случи в 33-ата минута, когато Павел Кадержабек беше точен с глава.

След почивката домакините се разиграха и на “Борусия Парк” стана интересно. В 72-ата минута Матиас Гинтер изравни, но гостите пак си върнаха преднината след попадение на Надим Амири в 79-ата минута. “Жребчетата” докопаха важната точка пет минути по-късно чрез Йосип Дръмич.

При равенство в точките първо се гледа головата разлика, където Хофенхайм си съперничи само с Айнтрахт. Плюс за състава от Зинсхайм е, че Леверкузен и Айнтрахт се срещат в директен дуел още утре.