Чунчуков отново герой за Славия, "белите" изместиха Локо (Пд)

Славия си върна на Дунав за тежкото поражение с 3:5 в София и днес победи русенци с 1:0 в последен мач от груповата фаза на втората осмица. Единственото попадение за тима на Златимор Загорчич реализира Цветелин Чунчуков в 89-ата минута. Нападателят затвърди добрата си форма с ново попадение след асистенция на Славчо Шоколаров. Успехът изкачи Славия на първото място в Група Б след вчерашното поражение на Локомотив (Пловдив) от Септември (София) с 1:2. Това означава, че Славия ще играе с Ботев (Враца) в плеойфите за Европа, а "смърфовете" ще се изправят срещу Етър .

Съставът на столичани бе силно осакатен, като треньорът Златомир Загорчич не можеше да разчита на петима наказани, като сред тях бе и ветеранът на вратарския пост Георги Петков. Заради многото кадрови проблеми в групата на Славия попаднаха трима юноши от школата Филип Филипов, Димитър Стоянов и Христо Иванов. В групата попаднаха още кореецът Хоя Ким, испанецът Муньос, както и Душан Лалатович, Дени Бара и Лука Шполярич.

В състава на Дунав за днешния двубой се завърна Илия Мунин, а наставникът на русенци Людмил Киров нямаше проблеми с наказани и контузени.

Първият удар към една от двете врати дойде в 5-ата минута и той бе на сметката на Славия. Славчо Шоколаров опита късмета си с изстрел от далечна дистанция, който излезе в аут. Последваха минути, в които и двата тима не успяваха в опитите си да осъществят натиск, с който да застрашат вратата на противника.

Топлото време също повлия на представянето на Дунав и Славия, които изпратиха полувреме, в което русенци отправиха само един точен удар. В 52-ата минута Давид Муньос стреля неточно, след като засече топката при центриране от ъглов удар.

Още с влизането си в игра от резервната скамейка Исмаил Иса можеше да изведе Дунав напред в резултата. В 62-ата минута нападателят засече с глава центриране от фаул, но ударът му към опразнения ляв ъгъл на вратата премина на сантиметри от страничния стълб. В 74-ата минута Владислав Узунов отправи мощен шут към вратата на Дунав, но стражът Станислав Антонов бе на мястото си и изби в ъглов удар. В заключителните минути Емануеле Джерия парира шут на Красимир Станоев от свободен удар. В 89-ата минута Цветелин Чунчуков изведе Славия напред в резултата.

Голмайсторът на “белите” засече с глава центриране на Славчо Шоколаров от десния фланг. Въпреки че ударът на нападателя не бе силен, стражът Станислав Антонов не успя да се намеси по нужния начин и топката премина голлинията с пълния си обем.

ДУНАВ - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Цветелин Чунчуков (89)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Георги Динков, Илиян Мунин, Петър Патев, Александър Исаевски, Христо Попадийн, Свилен Щерев, Еин Ахмед, Мухамаду Ндиайе, Мартин Станкев, Ахмед Ахмедов

СЛАВИЯ: Емануеле Джерия, Ертан Томбак, Давид Муньос, Александър Станисавлевич, Преслав Петров, Димитър Стоянов, Владислав Узунов, Славчо Шоколаров, Радослав Кирилов, Лука Шполярич, Цветелин Чунчуков