Феновете на Ливърпул обявиха: Суарес изгуби уважението ни

Името на Луис Суарес бе сред най-обсъжданите сред феновете на Ливърпул след вчерашния полуфинал в Шампионската лига между Барселона и мърсисайдци, спечелен с 3:0 от каталунците. Уругваецът, който бе любимец на "Коп" в периода 2011-2014 година, откри резултата на "Камп Ноу", след което бурно изрази радостта си от гола. Попадението бе първо за него в Шампионската лига от 4 април 2018 година. Според феновете на Ливърпул начинът, по който Суарес отпразнува гола си, е проява на неуважение към клуба, който даде такъв тласък на кариерата му и на практика му осигури трансфера в Барселона.

Това не бе и единствената провокация на Суарес към гостите. "Деветката" влезе в пререкания с няколко от играчите на Ливърпул, сред които Андрю Робъртсън, Вирджил ван Дайк и Алисон. Британските журналисти, които отразяваха мача на "Камп Ноу", съобщават, че на почивката скандалът между Суарес и Робъртсън е продължил и в тунела. Към всичко това уругваецът добави и някои от типичните симулации след единоборства с противникови играчи.

Заради вчерашното поведение на нападателя голяма част от феновете на Ливърпул заявиха директно, че Суарес вече е загубил уважението им и няма да бъде посрещнат добре на "Анфийлд" след седмица.